Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Zaczynamy przypominać cywilizowany kraj

08.06.2016

"Jeżeli ktoś na miesiąc przed szczytem NATO mówi, że idzie na zwarcie z Kaczyńskim i mówi o rewolucji, to jest to nieodpowiedzialne. To megalomania połączona z nieodpowiedzialnością polityczną" - mówił Paweł Kukiz w porannej rozmowie w TVP Info, komentując wypowiedzi Ryszarda Petru.

Lider ruchu Kukiz‘15 przekonywał, że pieniądze na CZD można wziąć na przykład z ich projektu obniżenia posłom kwoty wolnej od podatku. "Zobaczymy, jak to głosowanie przejdzie. Mam nadzieję, że Sejm nie odrzuci tego już w pierwszym czytaniu. Pieniądze na pielęgniarki są właśnie choćby w tej kwocie nieopodatkowanych diet poselskich" - zaznaczył.

Kukiz mówił też o wnioskach po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. "Widziałem różnicę - na każdym rogu był żołnierz BOR, policjant. Polska zaczyna być podobna do cywilizowanych państw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Wnioski po RBN? Jest nadzieja, by odbudować polską armię. Do tej pory armia była wykorzystywana bardziej jako element piarowy niż zbrojne ramię… (…) Jeżeli ktoś na miesiąc przed szczytem NATO mówi, że idzie na zwarcie z Kaczyńskim i mówi o rewolucji, to jest to nieodpowiedzialne. To megalomania połączona z nieodpowiedzialnością polityczną" - stwierdził Kukiz, komentując słowa Ryszarda Petru.

W rozmowie pojawił się również wątek rozwiązania sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Pawła Kukiza należałoby poprosić prezydenta Andrzeja Dudę o negocjacje w tej sprawie. Paweł Kukiz zapewnił przy tym, że nie krytykuje idei pomocy rodzinom i biedniejszej części społeczeństwa, ale należy zastanowić się nad formą pomocy. "Nie chodzi o to, żeby dawać - wystarczy nie zabierać pieniędzy z podatku… Forma rozdawnictwa może tworzyć patologie. Nie twierdzę, że 100 proc. jest patologicznych, ale jest pewien odsetek" - dodawał. Jak mówił, dotarła do niego informacja, że po wprowadzeniu programu 500+ wzrosła liczba (pięciokrotnie) interwencji domowych.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook