Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Zaczynamy przypominać cywilizowany kraj

08.06.2016

"Jeżeli ktoś na miesiąc przed szczytem NATO mówi, że idzie na zwarcie z Kaczyńskim i mówi o rewolucji, to jest to nieodpowiedzialne. To megalomania połączona z nieodpowiedzialnością polityczną" - mówił Paweł Kukiz w porannej rozmowie w TVP Info, komentując wypowiedzi Ryszarda Petru.

Lider ruchu Kukiz‘15 przekonywał, że pieniądze na CZD można wziąć na przykład z ich projektu obniżenia posłom kwoty wolnej od podatku. "Zobaczymy, jak to głosowanie przejdzie. Mam nadzieję, że Sejm nie odrzuci tego już w pierwszym czytaniu. Pieniądze na pielęgniarki są właśnie choćby w tej kwocie nieopodatkowanych diet poselskich" - zaznaczył.

Kukiz mówił też o wnioskach po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. "Widziałem różnicę - na każdym rogu był żołnierz BOR, policjant. Polska zaczyna być podobna do cywilizowanych państw w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa. Wnioski po RBN? Jest nadzieja, by odbudować polską armię. Do tej pory armia była wykorzystywana bardziej jako element piarowy niż zbrojne ramię… (…) Jeżeli ktoś na miesiąc przed szczytem NATO mówi, że idzie na zwarcie z Kaczyńskim i mówi o rewolucji, to jest to nieodpowiedzialne. To megalomania połączona z nieodpowiedzialnością polityczną" - stwierdził Kukiz, komentując słowa Ryszarda Petru.

W rozmowie pojawił się również wątek rozwiązania sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Zdaniem Pawła Kukiza należałoby poprosić prezydenta Andrzeja Dudę o negocjacje w tej sprawie. Paweł Kukiz zapewnił przy tym, że nie krytykuje idei pomocy rodzinom i biedniejszej części społeczeństwa, ale należy zastanowić się nad formą pomocy. "Nie chodzi o to, żeby dawać - wystarczy nie zabierać pieniędzy z podatku… Forma rozdawnictwa może tworzyć patologie. Nie twierdzę, że 100 proc. jest patologicznych, ale jest pewien odsetek" - dodawał. Jak mówił, dotarła do niego informacja, że po wprowadzeniu programu 500+ wzrosła liczba (pięciokrotnie) interwencji domowych.

kk/wPolityce.pl

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook