Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Za wybory w Donbasie zapłaci polski rolnik

29.09.2015

„W nagrodę za solidarność z Ukrainą dostanie jedynie kilku nowych bohaterów UPA”.

Paweł Kukiz nie jest usatysfakcjonowany działaniami polskiej polityki zagranicznej wobec Ukrainy. Cytując doniesienia o wspólnym stanowisku prezydenta Polski i Ukrainy krytykuje to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą.

"Prezydenci Ukrainy i Polski, Petro Poroszenko i Andrzej Duda, potępili zamiar zorganizowania przez prorosyjskich separatystów wyborów samorządowych w Donbasie i oświadczyli, że w razie ich przeprowadzenia sankcje wobec Rosji powinny być wzmocnione" – czytamy w tekście, który przytacza Kukiz.

Lider Ruchu Kukiza wskazuje na negatywne skutki przemilczenia sytuacji na Ukrainie. „Pięknie... Szkoda tylko, że w tym komunikacie nie dodano, że wówczas za wybory samorządowe w Donbasie zapłaci polski rolnik a w nagrodę za solidarność z Ukrainą dostanie jedynie kilku nowych bohaterów UPA” - wskazuje Kukiz.

Dodaje: „szkoda, że nie dodano iż zadowoleni będą francuscy hodowli trzody chlewnej, którzy siedzą cicho i nie konfliktują się z Rosją ale za to mają też spokój z rynkiem zbytu, który ta Rosja im gwarantuje...”

Czyżby Kukiz liczył na to, że Polska również będzie milczała ws. wojny za naszą wschodnią granicą?

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook