Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz: za Polskę mogę oddać życie

05.02.2015

„Bez Waszego głosu mój start na prezydenta nie ma żadnego sensu... Startować?”

Paweł Kukiz wciąż rozważa start w wyborach prezydenckich. Swoimi refleksjami podzielił się z czytelnikami, wskazując, dlaczego myśli o wyścigu o fotel prezydenta.

„Sikorski ogłosił termin wyborów prezydenckich … Stało się... Czas na decyzję... Sam jej nie podejmę... To nie strach a ogromna odpowiedzialność.... Bo tu nie o mnie chodzi a o Ideę, którą niosę... O Państwo dla Obywateli... O nową ordynację wyborczą... O reformę sądownictwa i prokuratury... O nowe Prawo... Polskę dla Ludzi a nie dla partyjnych klanów...” - tłumaczy na wstępie.

Wskazuje, że „dostaje codziennie dziesiątki wiadomości”. „W prawie każdej piszecie: „Paweł, startuj!”... Od kilku tygodni budzę się i zasypiam z pytaniem czy to już TEN czas.... Czy mój krzyk o ratunek dla Polski nie jest przedwczesny? A może już jest za późno?” - zastanawia się Kukiz.

„Czy my tutaj, na Facebooku nie jesteśmy jakimś gettem, którego głos poza internetem absolutnie nie jest słyszalny a jeśli jest, to czy nie traktuje się go tam „na zewnątrz”, w realnym świecie jako krzyku w próżnię? Ja za Polskę mogę oddać życie – doskonale o tym wszyscy wiecie – ale nie skacząc do Wisły w ramach protestu... Jestem gotowy na każdą walkę, na pomyje którymi z całą pewnością będę oblewany gdybym oficjalnie ogłosił gotowość do kandydowania na urząd prezydencki ….” - zaznacza samorządowiec i lider ruchu bezpartyjnych samorządowców.

„Rozmawiałem już z wieloma Ruchami Obywatelskimi które proponowały mi start w majowych wyborach... Bezpartyjni Samorządowcy, Demokracja Bezpośrednia, Stowarzyszenia walczące z bezprawiem, itd. Były (i są) czynione przygotowania do mojego udziału w tych wyborach... Jednak bez Waszego głosu, bez wsparcia ludzi osobiście mi nieznanych, żyjących wszędzie w Polsce i na świecie mój start nie ma żadnego sensu... A zdawać się tylko i wyłącznie na łaskę i niełaskę różnych - bądź co bądź - „bytów politycznych” nie zamierzam” - zaznacza.

Wskazuje, że w jego misji „o niego chodzi a o Nas”. „Nie byłoby większej klęski dla Idei JOW i Państwa dla Obywateli ( którą przekazał mi jak Skarb Ś.P. Profesor Jerzy Przystawa) gdyby okazało się, że już na wstępie nie jesteśmy w stanie zebrać 100 tysięcy podpisów pod moją kandydaturą....” - tłumaczy muzyk.

I stawia kolejne pytania: „Czy jesteście w stanie budować ze mną nową polityczną jakość? Realizować Ideę Państwa demokratycznego, gdzie Obywatel ma kontrolę nad politykiem? Gdzie polityk jest naszym pracownikiem a nie wszechwładnym 'panem'? Czy jesteśmy już na tyle odważni, by zbierać podpisy? Każdy z Nas - choćby po kilka, kilkanaście? Czy mamy w sobie na tyle determinacji by publicznie głośno mówić: STOP PARTIOM!?”

Swój tekst kończy uwagą: „Nie podejmę tej decyzji bez Waszej odpowiedzi. Bez Was jestem nikim. Zresztą, każdy z Nas z osobna nic tutaj dziś nie znaczy...”

Ciekawe, czy Paweł Kukiz, znany, rozpoznawalny i jednoznaczny człowiek, „namiesza” w wyborach prezydenckich...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Polska

,

polityka

,

Kukiz

,

wybory

,

wybory prezydenckie

Warto poczytać

 1. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 2. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 3. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 4. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

 5. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 6. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 7. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 8. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook