Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: za Polskę mogę oddać życie

05.02.2015

„Bez Waszego głosu mój start na prezydenta nie ma żadnego sensu... Startować?”

Paweł Kukiz wciąż rozważa start w wyborach prezydenckich. Swoimi refleksjami podzielił się z czytelnikami, wskazując, dlaczego myśli o wyścigu o fotel prezydenta.

„Sikorski ogłosił termin wyborów prezydenckich … Stało się... Czas na decyzję... Sam jej nie podejmę... To nie strach a ogromna odpowiedzialność.... Bo tu nie o mnie chodzi a o Ideę, którą niosę... O Państwo dla Obywateli... O nową ordynację wyborczą... O reformę sądownictwa i prokuratury... O nowe Prawo... Polskę dla Ludzi a nie dla partyjnych klanów...” - tłumaczy na wstępie.

Wskazuje, że „dostaje codziennie dziesiątki wiadomości”. „W prawie każdej piszecie: „Paweł, startuj!”... Od kilku tygodni budzę się i zasypiam z pytaniem czy to już TEN czas.... Czy mój krzyk o ratunek dla Polski nie jest przedwczesny? A może już jest za późno?” - zastanawia się Kukiz.

„Czy my tutaj, na Facebooku nie jesteśmy jakimś gettem, którego głos poza internetem absolutnie nie jest słyszalny a jeśli jest, to czy nie traktuje się go tam „na zewnątrz”, w realnym świecie jako krzyku w próżnię? Ja za Polskę mogę oddać życie – doskonale o tym wszyscy wiecie – ale nie skacząc do Wisły w ramach protestu... Jestem gotowy na każdą walkę, na pomyje którymi z całą pewnością będę oblewany gdybym oficjalnie ogłosił gotowość do kandydowania na urząd prezydencki ….” - zaznacza samorządowiec i lider ruchu bezpartyjnych samorządowców.

„Rozmawiałem już z wieloma Ruchami Obywatelskimi które proponowały mi start w majowych wyborach... Bezpartyjni Samorządowcy, Demokracja Bezpośrednia, Stowarzyszenia walczące z bezprawiem, itd. Były (i są) czynione przygotowania do mojego udziału w tych wyborach... Jednak bez Waszego głosu, bez wsparcia ludzi osobiście mi nieznanych, żyjących wszędzie w Polsce i na świecie mój start nie ma żadnego sensu... A zdawać się tylko i wyłącznie na łaskę i niełaskę różnych - bądź co bądź - „bytów politycznych” nie zamierzam” - zaznacza.

Wskazuje, że w jego misji „o niego chodzi a o Nas”. „Nie byłoby większej klęski dla Idei JOW i Państwa dla Obywateli ( którą przekazał mi jak Skarb Ś.P. Profesor Jerzy Przystawa) gdyby okazało się, że już na wstępie nie jesteśmy w stanie zebrać 100 tysięcy podpisów pod moją kandydaturą....” - tłumaczy muzyk.

I stawia kolejne pytania: „Czy jesteście w stanie budować ze mną nową polityczną jakość? Realizować Ideę Państwa demokratycznego, gdzie Obywatel ma kontrolę nad politykiem? Gdzie polityk jest naszym pracownikiem a nie wszechwładnym 'panem'? Czy jesteśmy już na tyle odważni, by zbierać podpisy? Każdy z Nas - choćby po kilka, kilkanaście? Czy mamy w sobie na tyle determinacji by publicznie głośno mówić: STOP PARTIOM!?”

Swój tekst kończy uwagą: „Nie podejmę tej decyzji bez Waszej odpowiedzi. Bez Was jestem nikim. Zresztą, każdy z Nas z osobna nic tutaj dziś nie znaczy...”

Ciekawe, czy Paweł Kukiz, znany, rozpoznawalny i jednoznaczny człowiek, „namiesza” w wyborach prezydenckich...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 3. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 4. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 5. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 6. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 7. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 8. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook