Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: za Polskę mogę oddać życie

05.02.2015

„Bez Waszego głosu mój start na prezydenta nie ma żadnego sensu... Startować?”

Paweł Kukiz wciąż rozważa start w wyborach prezydenckich. Swoimi refleksjami podzielił się z czytelnikami, wskazując, dlaczego myśli o wyścigu o fotel prezydenta.

„Sikorski ogłosił termin wyborów prezydenckich … Stało się... Czas na decyzję... Sam jej nie podejmę... To nie strach a ogromna odpowiedzialność.... Bo tu nie o mnie chodzi a o Ideę, którą niosę... O Państwo dla Obywateli... O nową ordynację wyborczą... O reformę sądownictwa i prokuratury... O nowe Prawo... Polskę dla Ludzi a nie dla partyjnych klanów...” - tłumaczy na wstępie.

Wskazuje, że „dostaje codziennie dziesiątki wiadomości”. „W prawie każdej piszecie: „Paweł, startuj!”... Od kilku tygodni budzę się i zasypiam z pytaniem czy to już TEN czas.... Czy mój krzyk o ratunek dla Polski nie jest przedwczesny? A może już jest za późno?” - zastanawia się Kukiz.

„Czy my tutaj, na Facebooku nie jesteśmy jakimś gettem, którego głos poza internetem absolutnie nie jest słyszalny a jeśli jest, to czy nie traktuje się go tam „na zewnątrz”, w realnym świecie jako krzyku w próżnię? Ja za Polskę mogę oddać życie – doskonale o tym wszyscy wiecie – ale nie skacząc do Wisły w ramach protestu... Jestem gotowy na każdą walkę, na pomyje którymi z całą pewnością będę oblewany gdybym oficjalnie ogłosił gotowość do kandydowania na urząd prezydencki ….” - zaznacza samorządowiec i lider ruchu bezpartyjnych samorządowców.

„Rozmawiałem już z wieloma Ruchami Obywatelskimi które proponowały mi start w majowych wyborach... Bezpartyjni Samorządowcy, Demokracja Bezpośrednia, Stowarzyszenia walczące z bezprawiem, itd. Były (i są) czynione przygotowania do mojego udziału w tych wyborach... Jednak bez Waszego głosu, bez wsparcia ludzi osobiście mi nieznanych, żyjących wszędzie w Polsce i na świecie mój start nie ma żadnego sensu... A zdawać się tylko i wyłącznie na łaskę i niełaskę różnych - bądź co bądź - „bytów politycznych” nie zamierzam” - zaznacza.

Wskazuje, że w jego misji „o niego chodzi a o Nas”. „Nie byłoby większej klęski dla Idei JOW i Państwa dla Obywateli ( którą przekazał mi jak Skarb Ś.P. Profesor Jerzy Przystawa) gdyby okazało się, że już na wstępie nie jesteśmy w stanie zebrać 100 tysięcy podpisów pod moją kandydaturą....” - tłumaczy muzyk.

I stawia kolejne pytania: „Czy jesteście w stanie budować ze mną nową polityczną jakość? Realizować Ideę Państwa demokratycznego, gdzie Obywatel ma kontrolę nad politykiem? Gdzie polityk jest naszym pracownikiem a nie wszechwładnym 'panem'? Czy jesteśmy już na tyle odważni, by zbierać podpisy? Każdy z Nas - choćby po kilka, kilkanaście? Czy mamy w sobie na tyle determinacji by publicznie głośno mówić: STOP PARTIOM!?”

Swój tekst kończy uwagą: „Nie podejmę tej decyzji bez Waszej odpowiedzi. Bez Was jestem nikim. Zresztą, każdy z Nas z osobna nic tutaj dziś nie znaczy...”

Ciekawe, czy Paweł Kukiz, znany, rozpoznawalny i jednoznaczny człowiek, „namiesza” w wyborach prezydenckich...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook