Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Wygrał Kraśko. Był najładniejszy...

20.10.2015

„Media publiczne są traktowane jako łup polityczny. PO i PiS przenoszą do nich swoją wojnę”.

Paweł Kukiz nie jest zadowolony ze scenariusza debaty, jaka odbyła się w poniedziałek. „Obecnie media publiczne są jak Ministerstwo Prawdy z Roku 1984 Orwella. Media publiczne są traktowane przez partie jako łup polityczny. PO i PiS przenoszą do nich swoją wojnę” - uważa Kukiz.

POPiS nie zawiódł. Reżimowe telewizje również. Wygrał Kraśko. Był najładniejszy w tym przepięknym show!” - tłumaczy.

Dodaje, że „dziennikarze i wydawcy byli zmuszani przez 8 lat do pracy na rzecz PO, teraz ustawiają się powoli pod PiS”. „Musimy przywrócić godność zawodowi dziennikarza w Polsce. Uwolnić dziennikarzy od nacisków politycznych” - apeluje Kukiz.

I proponuje „Pakiet Wolności Mediów”:

„1. Likwidacja Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (zmiana konstytucyjna)

2. Reforma mediów publicznych - zmiana finansowania - jedyna telewizja publiczna w Europie w 80% finansowana z reklam

3. Likwidacja przepisów karnych ograniczających wolność słowa 212-215 kk i przepisów o znieważeniu głowy państwa 135 kk

4. Wprowadzenie 0% VAT na prasę”.

Kukiz wskazuje, że „Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji według Konstytucji (art. 213 – 215) ma stać na straży wolności słowa, prawa do informacji oraz interesu publicznego w radiofonii i telewizji. Rada jednak ani nie chroni wolności słowa, ani nie stoi na straży prawa do informacji obywateli o tym jak są grabieni przez kolejne rządy, za to broni zażarcie interesów partyjnych w mediach” - tłumaczy. I zaznacza, że „KRRiT należy zlikwidować, bo bez tego nie odpartyjnimy mediów publicznych”. W jego ocenie najeży ją „zastąpić jednoosobowym regulatorem rynku medialnego”.

Prezentuje również propozycję zmian w finansowaniu mediów. „Najlepiej z odbudowaniem marki poradziła sobie Ceska Televize, której udało się połączyć model budżetowy z niewielkim wsparciem z reklam. Czeski system jest dodatkowo ciekawy, bo pod wpływem lobbingu największych stacji komercyjnych w 2011 r. znacznie ograniczono możliwości emitowania reklam przez CTV. Dochody stacji spadły, ale w zamian nadawcy prywatni są w Czechach zobowiązani część zysku przekazywać na specjalny fundusz kinematograficzny, który wspiera także produkcje filmów i seriali w CTV” - tłumaczy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook