Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Ws. bezpieczeństwa jestem jawną opcją pisowską

23.06.2016

Lider Kukiz'15 mocno wsparł Antoniego Macierewicza.

 Jeśli chodzi o bezpieczeństwo państwa, można mnie nazwać jawną opcją PiS-owską, dlatego, że jest to pierwsza opcja polityczna, która przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa państwa – mówił w poranku TVN24 lider Kukiz'15.

W weekendowym wydaniu "Gazeta Wyborcza" sugeruje, że minister obrony zasiada w radzie fundacji Głos, gdzie prezesem zarządu jest Robert Jerzy Luśnia, były współpracownik SB. W związku z doniesieniami "GW" wniosek o wyrażenie wotum nieufności wobec Antoniego Macierewicza złożył wczoraj na ręce marszałka Sejmu klub PO. Do reprezentowania wnioskodawców w pracach nad wnioskiem upoważniono Stefana Niesiołowskiego.

– To jest śmieszny pomysł, dlatego ze jak na razie ten minister to jest chyba jeden z najlepszych, których ja pamiętam od 1989 roku – komentował wotum nieufności wobec Macierewicza Kukiz.

Jak dodał polityk, w odpowiedzi na krytykę pod jego kontem o wspieranie "opcji PiS", deklaruje on wprost, że wspiera politykę bezpieczeństwa partii rządzącej. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo państwa, można mnie nazwać jawną opcją PiS-owską, dlatego, że jest to pierwsza opcja polityczna, która przykłada bardzo dużą wagę do bezpieczeństwa państwa – tłumaczył Kukiz. – Poprzednia władza to bezpieczeństwo demontowała – dodał.

LL

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook