Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Wkrótce System runie

28.10.2015

„Idziemy po Polskę dla Obywateli. Do końca. Chciałbym, aby PiS mógł rządzić samodzielnie”.

Paweł Kukiz punktuje każdego, kto budowany przez niego ruch obywatelski nazywa partią. Tym razem oberwało się dziennikarce Interii oraz Włodzimierzowi Cimoszewiczowi.

Jak zauważają internauci Kukizowi puściły nerwy, gdy przeczytał tekst w Interii. Krystyna Opozda napisała artykuł, z którego, zdaniem Kukiza, nie wynika że jego ugrupowanie świadomie zrezygnowało z budżetowych subwencji, tylko że jest „nierozgarnięte” i właśnie z tego względu nie otrzyma środków na finansowanie działalności.

„Artykuł tak napisany, że czytelnik może odnieść wrażenie, iż ci od Kukiza to jacyś tacy nierozgarnięci. Pani napisała: "Kukiz nie dostanie z budżetu ani złotówki". Bo przez myśl jej nie przeszło, by napisać, że Kukiz nie chce ani złotówki z kieszeni podatnika. Prawie to samo, ale prawie czyni wielką różnicę, prawda pani redaktor Opizda? Przepraszam - Opozda. Ale to tylko jedna literka się zmieniła, "i" jest obok "o" na klawiaturze, więc się Pani nie gniewa?” - skomentował Kukiz. Po jakimś czasie wpis zniknął z jego profilu na Facebooku. Może uznał, że znów przesadził.

Dostało się również Cimoszewiczowi. „Włodzimierz Cimoszewicz nazwał dziś nasz Ruch Obywatelski partią (w TVN24). Towarzyszu (były) Cimoszewicz! Partią było Wasze PZPR. Nasza opcja polityczna to Ruch Obywatelski, który w przeciwieństwie do partii politycznych NIE POBIERA pieniędzy z kieszeni podatnika” - pisze Cimoszewiczowi Kukiz.

I dodaje, że „prawie partia- pan powie... ale "prawie" robi wielką różnicę”.

„Będziecie musieli, Towarzyszu (były) sprostować. Mam nadzieję, że bez sądowego polecenia” - kwituje Kukiz.

W innym wpisie odniósł się do wyniku wyborów. „Dziękuję z całego serca. Wkrótce System runie. Idziemy po Polskę dla Obywateli. Do końca. Chciałbym bardzo, aby PiS mógł rządzić samodzielnie. I wygląda na to, że tak będzie” - zaznacza Kukiz. Dodaje, że wtedy PiS „nie będzie mógł powiedzieć - 'my byśmy zrobili ale nie mamy większości'” - zauważa Kukiz.

Dodaje, że PiS ma większość. „Będziemy czuwać nad tym aby spełnili swoje obietnice. Będziemy żądać od nich 500 złotych na dziecko i przypomnimy trzy miliony mieszkań. Będziemy żądać co miesiąc sprawozdania z postępu w realizacji wszystkich innych obietnic. Będziemy czuwać i przedstawiać w Sejmie swoje projekty ustaw. Media nie będą już mogły nas pomijać.

Ja muszę dokończyć ten dawny Jarocin! Od Was dostałem wszystko to, o czym marzyłem.

Piszę "na gorąco". Potwornie zmęczony po dziewięciu miesiącach mordęgi więc może nie do końca składnie. Kocham Was i nigdy nie zdradzę. Wy to ja” - kończy Kukiz.

ez

[Fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook