Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Widzę szansę na odmianę życia publicznego

27.04.2015

„Tylko zjednoczeni wspólną ideą, jaką jest dobro i siła Polski – możemy odbudować nasz kraj”.

Paweł Kukiz, lider ruchu bezpartyjnych samorządowców, kandydat na Prezydenta RP i samorządowiec z zadowoleniem przyjmuje wsparcie jakiego udzieliła mu nowa partia Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej, której liderem jest Sławomir Izdebski, kontrowersyjny lider protestów rolniczych.

„Z rosnącą radością i zadowoleniem odnotowuję, iż coraz to nowe podmioty życia publicznego zauważają konieczność natychmiastowej zmiany ustrojowej Rzeczypospolitej Polskiej. Nie jest to już tylko postulat głoszony wyłącznie przez organizacje pozarządowe, czy niezależnych ekspertów. Przestaje też mieć zabarwienie ideologiczne” - zaznacza Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku.

„Pojawiają się społeczne inicjatywy o pełnym spektrum poglądów. Zarówno prawicowe, lewicowe czy też centrowe są gotowe do odbudowy Państwa Polskiego w oparciu o nową ordynację wyborczą. W dniu dzisiejszym postulat wprowadzenia Jednomandatowych Okręgów Wyborczych wpisała do swojego programu powstająca właśnie partia Ruch Społeczny Rzeczypospolitej Polskiej – pod przywództwem Sławomira Izdebskiego” - dodaje Kukiz.

Zaznacza, że „zaczyna widzieć realną szansę na odmianę życia publicznego w naszym kraju i zwrócenie władzy obywatelom”. „Cieszy mnie także, zapowiedź dołączenia nowej partii do licznego kręgu zwolenników mojej kandydatury na Prezydenta RP. Ich różnorodne światopoglądy, przekonania i wizje polityczno-społeczne dają nadzieję na likwidację trwałego wydawać się może podziału, jaki od lat trawi nasze społeczeństwo” - podkreśla Kukiz.

Na koniec wskazuje: „Tylko zjednoczeni wspólną ideą, jaką jest dobro i siła Polski – możemy wspólnie odbudować nasz kraj i jego znaczenie międzynarodowe. Razem możemy zadbać także o to, by życie w naszym państwie nie wiązało się z całym pasmem wyrzeczeń i ciągłych problemów. Byśmy tu w kraju – mogli osiągać cele własne i realizować nasze marzenia, a państwo rosło przy tym w siłę. Byśmy wszyscy zyskiwali. Potrafisz Polsko!”

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook