Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Wałęsa to butny człowiek

01.03.2016

„Swoją pychą absolutnie zniszczył potencjalną wielkość. Ta pycha jest porażająca”.

Paweł Kukiz krytycznie ocenia działania Lecha Wałęsy. W ocenie lidera Kukiz’15 Wałęsa niszczy legendę „Solidarności”.

 

Kukiz w RMF FM przyznaje, że kiedyś myślał, że Lech Wałęsa jest krystalicznie czystym politykiem. „Kiedyś tak go postrzegałem, mniej więcej do połowy lat 90. Później dostałem na tyle informacji, które jakby kwestionowały tę krystaliczność, że troszeczkę tę optykę zmieniłem” – zaznacza Kukiz.

 

Dodaje, że Wałęsa jest strasznie butnym człowiekiem. „Ja patrzę na niego jako na człowieka, który jest ogromnie butnym, zakochanym w sobie człowiekiem. "Ja zmieniłem", "Ja wyzwoliłem", "Ja zdobyłem" itd. Patrzę na niego jako na człowieka, który tą swoją pychą absolutnie zniszczył potencjalną wielkość. Dla mnie już dawno zniszczył - bez względu na to, czy on był "Bolkiem", czy nie był "Bolkiem", ta pycha jest porażająca” – zaznacza Paweł Kukiz.

 

Oceniając sprawę przeszłości Wałęsy polityk wskazał, że czeka na ostateczne potwierdzenie, że materiały znalezione u Kiszczaka są prawdziwe. „Jestem wrogiem takiej oceny bez wcześniejszego postępowania - czy to dotyczy Wałęsy, czy np. sprawy dziejącej się w stadninie koni i odwołanych prezesów. Najpierw powinno być przeprowadzone rzetelne dochodzenie, rzetelna sprawa...” – przekonuje.

 

Kukiz zaznacza jednak, że dziwi się, że Wałęsa brnie w kłamstwo. „Dziwię się, że brnie tak strasznie, ale mówię: nie oceniajmy, dopóki nie ma wyraźnych dowodów, dopóki nie ma przeprowadzonego rzetelnego procesu w tej sprawie, nie wydawajmy żadnych jednoznacznych opinii. Wie pan, ja np. jestem przeciwnikiem kary śmierci z jednego prostego powodu, chociaż czasami widzisz bandytę i chcesz się po prostu po ludzku zemścić... Ale kara śmierci jest już nieodwracalna, dlatego jestem zwolennikiem bezwarunkowego dożywocia” – snuje analogie Kukiz.

 

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook