Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Walczymy o nową konstytucję

14.05.2015

Nie ma lepszej pozycji do walki z systemem niż trzecia. Cały czas stoję, stoimy poza systemem i to powoduje, że nie stajemy po żadnej ze stron. Walczymy po prostu o nowa konstytucję – mówił na antenie Radia Wnet Paweł Kukiz.

Kandydat, który w I turze wyborów prezydenckich zdobył prawie 21 proc. zaproponował Bronisławowi Komorowskiemu i Andrzejowi Dudzie udział w debacie, którą sam miał poprowadzić. Prezydent Komorowski nie zgodził się na udział w spotkaniu.

- W wypowiedzi pana prezydenta zauważyłem rzecz wstrząsającą - pan prezydent stwierdził, że to nie jest dobry pomysł, bo „to niejasna propozycja, bo jest się albo politykiem, albo obywatelem”. Nie rozumiem tego podziału. (…) Skoro ten system już tak zwariował, to przestają takie wypowiedzi dziwić – zaznaczył Paweł Kukiz, dodając mimo to ponowi zaproszenie do debaty.

Zarówno do sztabu pana prezydenta jak i do sztabu Dudy zostaną wysłanie oficjalne zaproszenie. - Również zasugeruję panu prezydentowi, że skoro nie ja mam prowadzić debatę to niech poprowadzi ją dziennikarz wskazany przez mój elektorat – stwierdził Kukiz.

Skomentował on także, ogłoszenie referendum w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych przez Bronisława Komorowskiego. Ta inicjatywa bardzo mnie cieszy bo będzie można utrzymać ducha obywatelskości. Bardzo mu dziękuję! Obywatele jednoczcie się. Prezydent Komorowski dał nam prezent w postaci tworzenia komisji referendalnych – podkreślił Kukiza, dodając że samo referendum nie rozwiązuje problemu ordynacji, ponieważ i tak ostateczne zdanie w tej sprawie ma Sejm, który może zmienić konstytucję.

Mocno skrytykował jednak kampanię Bronisława Komorowskiego. - Działania jego sztabu doprowadziły go do fatalnej pozycji, jest w dramatycznej sytuacji - tłumaczył.

Kukiz choć ostro krytykował urzędującego prezydenta, nie zadeklarował jednoznacznie do poparcia Andrzeja Dudy.

mmil/Radio Wnet

[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook