Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Walczymy o nową konstytucję

14.05.2015

Nie ma lepszej pozycji do walki z systemem niż trzecia. Cały czas stoję, stoimy poza systemem i to powoduje, że nie stajemy po żadnej ze stron. Walczymy po prostu o nowa konstytucję – mówił na antenie Radia Wnet Paweł Kukiz.

Kandydat, który w I turze wyborów prezydenckich zdobył prawie 21 proc. zaproponował Bronisławowi Komorowskiemu i Andrzejowi Dudzie udział w debacie, którą sam miał poprowadzić. Prezydent Komorowski nie zgodził się na udział w spotkaniu.

- W wypowiedzi pana prezydenta zauważyłem rzecz wstrząsającą - pan prezydent stwierdził, że to nie jest dobry pomysł, bo „to niejasna propozycja, bo jest się albo politykiem, albo obywatelem”. Nie rozumiem tego podziału. (…) Skoro ten system już tak zwariował, to przestają takie wypowiedzi dziwić – zaznaczył Paweł Kukiz, dodając mimo to ponowi zaproszenie do debaty.

Zarówno do sztabu pana prezydenta jak i do sztabu Dudy zostaną wysłanie oficjalne zaproszenie. - Również zasugeruję panu prezydentowi, że skoro nie ja mam prowadzić debatę to niech poprowadzi ją dziennikarz wskazany przez mój elektorat – stwierdził Kukiz.

Skomentował on także, ogłoszenie referendum w sprawie Jednomandatowych Okręgów Wyborczych przez Bronisława Komorowskiego. Ta inicjatywa bardzo mnie cieszy bo będzie można utrzymać ducha obywatelskości. Bardzo mu dziękuję! Obywatele jednoczcie się. Prezydent Komorowski dał nam prezent w postaci tworzenia komisji referendalnych – podkreślił Kukiza, dodając że samo referendum nie rozwiązuje problemu ordynacji, ponieważ i tak ostateczne zdanie w tej sprawie ma Sejm, który może zmienić konstytucję.

Mocno skrytykował jednak kampanię Bronisława Komorowskiego. - Działania jego sztabu doprowadziły go do fatalnej pozycji, jest w dramatycznej sytuacji - tłumaczył.

Kukiz choć ostro krytykował urzędującego prezydenta, nie zadeklarował jednoznacznie do poparcia Andrzeja Dudy.

mmil/Radio Wnet

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 2. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 3. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 4. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 5. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 6. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 7. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook