Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: W Polsce wystarczy iskra...

08.12.2014

„Oni chyba nie zdają sobie sprawy, że tu może nastąpić wybuch”.

"Mam już dość, postkomunistycznej Polski", "nikomu już nie zależy na śledztwie (smoleńskim – red.)", "mam już dość tego, że komuchy rządzą tym krajem", "mam już dość udawania, że jesteśmy wolni", "mam już dość gadania, że na zmiany jest za późno" – śpiewa polski raper Basti w utworze „Mam już dość”. Piosenkę na swoim profilu na Facebooku promuje Paweł Kukiz, inny muzyk, a po ostatnich wyborach również samorządowiec. Przy okazji, jak zwykle, ciekawie komentuje polską rzeczywistość.

„Lekkie extreme ale bardzo dobrze! Świetny numer, chłopaki!” - zaznacza na początek Kukiz. I linkuje do piosenki cytowanej na wstępie.

Kukiz zaznacza przy tym, że „oni chyba nie zdają sobie sprawy, że tu może nastąpić wybuch”. „Wystarczyłoby, gdyby ze dwa tygodnie temu Związki nie wyciągnęły z gardła rządowi pieniędzy na wypłaty na Śląsku dla pracowników związanych z holdingiem węglowym (spółki węglowe są bankrutami). Wyobrażacie sobie sytuację, że Ślązacy nie dostają przed Świętami kasy? Górnicy? Ja ich znam - ostatnie skupisko Siły” - zaznacza Kukiz.

Dodaje, że „gdyby pół miliona ludzi na Śląsku nie dostało pieniędzy to wojsko by sobie z nimi rady nie dało”. „I po to chyba Tuskowi była Ustawa o Pomocy Zagranicznych Służb (rząd może poprosić o pomoc przy ew. zamieszkach w Polsce np. niemiecką policję)” - tłumaczy.

Kończy uwagą: „wystarczy iskra... A o nią nietrudno bo - jak szczerze powiedział Sienkiewicz - 'Polska istnieje tylko teoretycznie'”.

Rzeczywiście trudno dyskutować z tezą, że sytuacja w Polsce robi się coraz duszniejsza...

TK
[Fot. Youtube.pl]

ZOBACZ TELEDYSK, POLECANY PRZEZ PAWŁA KUKIZA:

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook