Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: W Polsce wystarczy iskra...

08.12.2014

„Oni chyba nie zdają sobie sprawy, że tu może nastąpić wybuch”.

"Mam już dość, postkomunistycznej Polski", "nikomu już nie zależy na śledztwie (smoleńskim – red.)", "mam już dość tego, że komuchy rządzą tym krajem", "mam już dość udawania, że jesteśmy wolni", "mam już dość gadania, że na zmiany jest za późno" – śpiewa polski raper Basti w utworze „Mam już dość”. Piosenkę na swoim profilu na Facebooku promuje Paweł Kukiz, inny muzyk, a po ostatnich wyborach również samorządowiec. Przy okazji, jak zwykle, ciekawie komentuje polską rzeczywistość.

„Lekkie extreme ale bardzo dobrze! Świetny numer, chłopaki!” - zaznacza na początek Kukiz. I linkuje do piosenki cytowanej na wstępie.

Kukiz zaznacza przy tym, że „oni chyba nie zdają sobie sprawy, że tu może nastąpić wybuch”. „Wystarczyłoby, gdyby ze dwa tygodnie temu Związki nie wyciągnęły z gardła rządowi pieniędzy na wypłaty na Śląsku dla pracowników związanych z holdingiem węglowym (spółki węglowe są bankrutami). Wyobrażacie sobie sytuację, że Ślązacy nie dostają przed Świętami kasy? Górnicy? Ja ich znam - ostatnie skupisko Siły” - zaznacza Kukiz.

Dodaje, że „gdyby pół miliona ludzi na Śląsku nie dostało pieniędzy to wojsko by sobie z nimi rady nie dało”. „I po to chyba Tuskowi była Ustawa o Pomocy Zagranicznych Służb (rząd może poprosić o pomoc przy ew. zamieszkach w Polsce np. niemiecką policję)” - tłumaczy.

Kończy uwagą: „wystarczy iskra... A o nią nietrudno bo - jak szczerze powiedział Sienkiewicz - 'Polska istnieje tylko teoretycznie'”.

Rzeczywiście trudno dyskutować z tezą, że sytuacja w Polsce robi się coraz duszniejsza...

TK
[Fot. Youtube.pl]

ZOBACZ TELEDYSK, POLECANY PRZEZ PAWŁA KUKIZA:

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook