Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: "W Polsce są podatnicy równi i równiejsi"

30.04.2016

„Okazuje się, że mamy w Polsce dwa rodzaje podatników. Są podatnicy równi i równiejsi. Podatnicy równiejsi to politycy, a cała reszta to podatnicy, którzy są „tylko”, równi.” - napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

Lider Klubu Kukiz’15 w swoich ostatnich wpisach na portalu społecznościowym odniósł się do kwestii kwoty wolnej od podatku. Jak słusznie zauważył Kukiz w Polsce są „równi i równiejsi”. Na czym miałaby polegać ta nierówność? Lider Kukiz’15 wyjaśnia.

„Dlaczego? To proste, politycy mają 10 razy wyższą kwotę wolną od podatku.

„Każdy Polak ma kwotę wolną od podatku 3 tysiące złotych, natomiast posłowie i senatorowie mają kwotę wolną wynoszącą 30 tysiące złotych. Dzięki temu przywilejowi politycy nie wpłacają rocznie 3 mln złotych w podatkach” - pisze na Facebooku Kukiz, informując dalej, że jego klub złożył propozycje dwóch ustaw mających zlikwidować ową niesprawiedliwość.

„Dlatego składamy dwa projekty ustaw. Według pierwszego projektu obcinamy politykom kwotę wolną od podatku do poziomu wszystkich Obywateli. Nie ma równych i równiejszych. Jeśli to się partiokracji nie spodoba, to mamy też drugi projekt, zgodnie z którym podnosimy wszystkim kwotę wolną do podatku do poziomu kwoty poselskiej.” - pisze Kukiz.

W kolejnym poście polityk pisze o milczeniu mediów nt propozycji Kukiz’15.

„W sprawie projektów ustaw, o których poniżej, zrobiliśmy w piątek w Sejmie konferencję prasową. Czy zauważyliście, że ŻADNE media o naszych propozycjach nie wspomniały ani słowem? Emotikon smile. Czy wyobrażacie sobie, że milczalyby, gdyby autorami projektow takich ustaw jak te nasze był PiS, PO czy Nowoczesna? Nie ma mowy! Emotikon smile” - zauważa Paweł Kukiz.

Dalej poseł wyciąga już tylko wnioski.

„Jaki wniosek? Prosty - są poukladane z Systemem. Jedne z PO, Nowoczesną czy ZSL-em a drugie z PiS i mają tyle wspólnego z nieależnością i obiektywizmem co ja uchodźcą Emotikon smile.” - wyjaśnia polityk, dodając:

„"Taśmy" - jak najbardziej, o tym napiszą natychmiast ale juz o zrównaniu praw Obywateli z przywilejami "salonów" - zapomnij. Cisza. Żałosne..”

kk/Facebook/Paweł Kukiz

[fot. PAP/Tomasz Gzell]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook