Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: W II RP urzędnikom za wielkie przestępstwa groziła kara śmierci

28.08.2016

Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się podać do dymisji - ocenił lider ruchu Kukiz '15.

Wzywam PiS do stworzenia programu cela+ który będzie skierowany do środowisk „jumackich” - powiedział poseł Paweł Kukiz w programie „Kawa na ławę” (TVN24).

Hanna Gronkiewicz-Waltz powinna się podać do dymisji - ocenił lider ruchu Kukiz ‘15.

Dodał, że powinniśmy wrócić do tradycji II Rzeczypospolitej, kiedy urzędnicy byli surowo karani, a za wielkie przestępstwa groziła im kara śmierci. Powiedział, że w Polsce kary śmierci, której zresztą jej przeciwnikiem, jednak zaostrzenie prawa wobec urzędników powinno zostać wprowadzone.

Przez 20 kilka lat wszystkie opcje polityczne i urzędnicy partycypowali przy rozkradaniu tego majątku, program Cela + doprowadziłaby do tego, że urzędnicy byliby karani. Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła urzędników, ale co to jest za kara - ocenił.

Powiedział, że powinna powstać komisja, która sprawdzi cały proces reprywatyzacyjny nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce, np. w Krakowie.

Nikt tu nie ma czystych rąk - stwierdził Kukiz.

Jeżeli urzędnik doprowadza do takich niegodziwości i nieprawości powinien podlegać szczególnej karze - powiedział.

Kukiz zwrócił uwagę, że w polskiej polityce wykształciła się zasada - „my wam dzisiaj nic, my wam jutro też nic”, która sprawia, że nikt z polityków nie ponosi odpowiedzialności za popełnione nadużycia i przestępstwa.

[fot. Fratria.pl]

wPolityce.pl/ems

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook