Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz ujawnia treść sms-ów od policjantów

14.11.2011

Znany piosenkarz oskarża dowództwo policji o to, że nie zależało mu na zachowaniu bezpieczeństwa na Marszu Niepodległości i stąd karygodne zaniedbania policji i rażąca nieudolność funkcjonariuszy w czasie imprezy. W swoim tekście dla portalu Rebelya.pl przytacza też treść szokujących sms-ów od policjantów.

- Podejrzewam, że dowództwu z KGP wcale nie zależało na tym, żeby spokojnie przebiegła ta manifestacja, ponieważ w przypadku takich akcji jak np. zniszczenia mienia, mogą naciągać rząd, a konkretnie nas podatników, na dodatkowe środki do walki z bandytyzmem – pisze muzyk w swoim tekście na portalu Rebelya.pl i podaje liczne przykłady nieudolności funkcjonariuszy w trakcie wydarzeń 11 listopada, które jego zdaniem wynikają z fatalnych decyzji dowódców jednostek i złego wyszkolenia.

Przyznaje też: „Dostawałem tego dnia esemesy od funkcjonariuszy z elitarnej jednostki policji. Ich treść daje do myślenia i nie pozwala niestety na zadowolenie z działań policji. Pierwszy sms był taki: "Masakra! Kompletny chaos! Co będzie z tym bajzlem? Gamonie na wysokich stołkach, bez kompetencji, zapatrzeni w swoje portfele i polityczne plecy. Płacimy zdrowiem i krwią za ich głupotę". I kolejny sms: "Sukces jak zawsze. Będą premie i nagrody. Mam nadzieję, że nie zapomną odwiedzić rannych chłopaków z prewencji w szpitalu".

Na koniec zestawia sprawę niezapewnienia bezpieczeństwa 11 listopada z katastrofą smoleńską i wieszczy kompromitację polskich służb w razie podobnych zajść w trakcie Euro 2012. - Łącząc te powyższe myśli z katastrofą Smoleńską, dokładnie z wnioskami po niej odnośnie bezpieczeństwa, to nie ma innego wyjścia niż stwierdzenie, że bezpieczeństwo naszego państwa jest w dramatycznym stanie. Jeżeli w najbliższym czasie nie zobaczę jakichś zmian, to wiem, że jest to straszne życzenie, ale życzyłbym sobie jakiejś jatki na Euro 2012. Może szersza kompromitacją naszych służb pozwoli przeprowadzić jakieś zmiany pisze Kukiz.

Paweł Kukiz, mimo że jest bardziej znany z rockowych przebojów niż zainteresowania sprawami policyjnymi, w rozmowie z portalem Stefczyk.info przyznaje, że problemami policji interesuje się od wielu lat i uczestniczy w policyjnych forach internetowych.

LR

(fot.arch)

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook