Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz ujawnia treść sms-ów od policjantów

14.11.2011

Znany piosenkarz oskarża dowództwo policji o to, że nie zależało mu na zachowaniu bezpieczeństwa na Marszu Niepodległości i stąd karygodne zaniedbania policji i rażąca nieudolność funkcjonariuszy w czasie imprezy. W swoim tekście dla portalu Rebelya.pl przytacza też treść szokujących sms-ów od policjantów.

- Podejrzewam, że dowództwu z KGP wcale nie zależało na tym, żeby spokojnie przebiegła ta manifestacja, ponieważ w przypadku takich akcji jak np. zniszczenia mienia, mogą naciągać rząd, a konkretnie nas podatników, na dodatkowe środki do walki z bandytyzmem – pisze muzyk w swoim tekście na portalu Rebelya.pl i podaje liczne przykłady nieudolności funkcjonariuszy w trakcie wydarzeń 11 listopada, które jego zdaniem wynikają z fatalnych decyzji dowódców jednostek i złego wyszkolenia.

Przyznaje też: „Dostawałem tego dnia esemesy od funkcjonariuszy z elitarnej jednostki policji. Ich treść daje do myślenia i nie pozwala niestety na zadowolenie z działań policji. Pierwszy sms był taki: "Masakra! Kompletny chaos! Co będzie z tym bajzlem? Gamonie na wysokich stołkach, bez kompetencji, zapatrzeni w swoje portfele i polityczne plecy. Płacimy zdrowiem i krwią za ich głupotę". I kolejny sms: "Sukces jak zawsze. Będą premie i nagrody. Mam nadzieję, że nie zapomną odwiedzić rannych chłopaków z prewencji w szpitalu".

Na koniec zestawia sprawę niezapewnienia bezpieczeństwa 11 listopada z katastrofą smoleńską i wieszczy kompromitację polskich służb w razie podobnych zajść w trakcie Euro 2012. - Łącząc te powyższe myśli z katastrofą Smoleńską, dokładnie z wnioskami po niej odnośnie bezpieczeństwa, to nie ma innego wyjścia niż stwierdzenie, że bezpieczeństwo naszego państwa jest w dramatycznym stanie. Jeżeli w najbliższym czasie nie zobaczę jakichś zmian, to wiem, że jest to straszne życzenie, ale życzyłbym sobie jakiejś jatki na Euro 2012. Może szersza kompromitacją naszych służb pozwoli przeprowadzić jakieś zmiany pisze Kukiz.

Paweł Kukiz, mimo że jest bardziej znany z rockowych przebojów niż zainteresowania sprawami policyjnymi, w rozmowie z portalem Stefczyk.info przyznaje, że problemami policji interesuje się od wielu lat i uczestniczy w policyjnych forach internetowych.

LR

(fot.arch)

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook