Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Toczy się walka o przyszłość naszych dzieci

22.04.2015

Paweł Kukiz podkreśla, że jego celem jest zmiana systemu. Jego start w wyborach prezydenckich ma być przygotowaniem gruntu na pojawienie się nowej siły politycznej.

Polska istnieje tylko teoretycznie. To nie jest żart, tylko analiza ministra spraw wewnętrznych, Sienkiewicza, który nie zdając sobie sprawy z tego, że jest nagrywany, z rozbrajającą szczerością określił stan faktyczny naszej Ojczyzny” - alarmuje kandydat na prezydenta w wywiadzie dla tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Kukiz podkreśla, ze chce być prezydentem obywatelskim. „Podstawowa sprawa przy dzisiejszym systemie politycznym i ustrojowym to występowanie prezydenta w obronie interesu obywatelskiego poprzez hamowanie wampiryzmu partii politycznych” - mówi wokalista. „Ja osobiście jestem zwolennikiem parlamentu wybieranego w JOW-ach i silnego prerogatywami prezydenta. Ale niezależnie od wyników wyborów prezydenckich, trzeba starać się na jesieni wprowadzić do Sejmu jak największą liczbę posłów antysystemowych” - zaznacza Paweł Kukiz.

Muzyk nie wyklucz współpracy z różnymi środowiskami. „Z całą grupą różnych podmiotów politycznych – od lewa do prawa – które łączy jeden postulat: zmiana ustroju państwa poprzez wprowadzenie JOW-ów” - mówi Kukiz.

Kandydat na prezydenta zadeklarował, że jest zwolennikiem ułatwienia obywatelom dostępu do broni, ale pod pewnymi warunkami. „Należałoby na pewno wprowadzić możliwość posiadania broni do ochrony miru domowego. Publiczny dostęp do broni, na zasadzie zakupu pistoletu przy okazji innych zakupów, nie wchodzi w grę” - zaznacza Paweł Kukiz.

Artysta chce również zmian w systemie więziennictwa: „Przestępcy powinni pracować, a nie siedzieć. Znowu jednak wchodzimy w drobiazgi”, a także systemu sprawiedliwości: „Musimy odpartyjnić państwo, aby także zmienić sądy i prokuraturę. Dziś nie orzekają w imieniu Rzeczpospolitej, a jedynie słusznej linii, która w danym momencie sprawuje władzę”.

Paweł Kukiz podkreśla, że liczy na współpracę z Januszem Korwin-Mikkem. „Kiedyś rozmawiałem z Korwinem i chciałem się upewnić, czy pozostaje przy postulacie zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Odpowiedział, że jest monarchistą, ale uważa, że nie ma gorszej ordynacji niż obecna. Przyjąłem to jako deklarację otwarcia na zmianę w tym zakresie” - relacjonuje muzyk. Kukiz podkreśla, że różni się z liderem partii KORWiN w sprawach gospodarczych. „Ja jestem wolnorynkowcem, ale prosocjalnym. Korwin patrzy na to w inny sposób” - przypomina wokalista.

Kandydat na prezydenta podkreśla, że nie przeszkadza mu udział innych antysystemowców w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego. „To nie jest konkurencja. Ja przynajmniej nie konkuruję. Zbieram wokół siebie potencjalny elektorat w wyborach parlamentarnych. To, co robię, składam w intencji wyborów jesiennych. Byłem wrogiem łączenia sił w wyborach prezydenckich. (...) Gdybyśmy się połączyli na tym etapie, to część elektoratu nie zagłosowałaby. A inni – np. ci, którzy obecnie zagłosują na Brauna – zagłosowaliby na Dudę. Naszym celem jest odebranie jak największej liczby głosów obecnym dominatorom” - mówi Kukiz, który z kolei wybory parlamentarne ocenia jako „ostatnią szansę na uratowanie” Polski.

Muzyk zaznacza jednak, że nie chce składać akcesu do partii KORWiN. „Nie jestem partyjniakiem. Gdybym chciał się zapisać do partii KORWiN, zrobiłbym to już dawno temu. (...) Jedną z dróg jest wspólna partia, ale tu istnieje poważne zagrożenie, że walcząc z systemem, posługując się jego narzędziami, nie posiadając takich zasobów, skończymy tak jak Samooobrona czy Palikot” - zaznacza Paweł Kukiz.

Kandydat na prezydenta podkreśla, że stawka wyborów jest znacznie wyższa niż dobry wynik polityczny. „Walka  toczy się jednak  o dużą stawkę. O przyszłość dzieci i wnuków” - puentuje Kukiz.

gah/Najwyższy CZAS!

[Fot. YouTube/TVP Info]


Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook