Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: To zabawa w stan wojenny

10.01.2017

„Wystarczył mi rok czasu pobytu w Sejmie, że nie mogę odpowiedzieć ze stuprocentową pewnością, że kompromis został osiągnięty. (…) Natomiast co będzie naprawdę, okaże się 11 stycznia, bo to się wszystko może zmienić na dwie minuty przed rozpoczęciem posiedzenia” - mówił Paweł Kukiz, lider ruchu Kukiz'15 na antenie radiowej Jedynki.

Kukiz odniósł się także do odrzucenia przez Grzegorza Schetynę zaproszenia marszałka senatu do udziału w rozmowach negocjacyjnych. Rozmówca zwrócił uwagę na młodych posłów z PO, która radykalizuje stanowisko partii. 

„Czasami odnoszę wrażenie, że to jest taka zabawa w stan wojenny, czy robienie sobie jakiegoś punktu w CV. (…) I ta grupa nie chce odpuścić. To jest bardziej sprawa zdarzeniowa już w tej chwili niż sprawa merytoryczna, tak to nazwijmy, czy jakaś rzeczywiście istotna” - mówił Kukiz. 

„Gdyby tym siłom protestującym zależało na zmianach ustrojowych, na zmianach ordynacji, na zmianie ustawy o referendum, a nawet powiem o jeszcze jednym, na takiej zmianie, jak instytucja posła zastępczego, zmianach, które umożliwią prawidłowe funkcjonowanie Sejmu, to wtedy nawet bym przyglądał się temu protestowi i zastanawiał się, jakie zająć miejsce. Ale tutaj mamy do czynienia raczej nie z buntem, a z popłochem” - ocenił muzyk. 

„Już nawet bez emocji, tylko ze względu na te socjotechniczne wszystkie sprawy, ja mu współczuję, bo on w sytuacji jest fatalnej” - mówił dalej o Schetynie, podkreślając podzielenie PO. 

Tam są różne obozy, jest obóz pani Kopacz, jeżeli z kolei nie będzie reelekcji Tuska, to wielce prawdopodobne, że będzie wracał do Polski z misją ratowania środowisk balcerowiczowskich, stąd być może w tej chwili takie osłabianie Kijowskiego i Petru, choć ten drugi sam się właściwie osłabia, chociaż chyba silny chłop w sumie, skoro tak lata w tą i z powrotem” – dodał poseł. 

Co zdaniem Pawła Kukiza powinien zrobić marszałek Sejmu Marek Kuchciński, gdy posłowie PO po rozpoczęciu obrad nadal będą okupować mównicę sejmową? 

„To jest dla mnie tak oczywiste, naprawdę (…). Już szesnastego marszałek Kuchciński powinien był zwracać się z imienia i nazwiska do poszczególnych posłów blokujących mównicę i nawoływać do jej opuszczenia, gdyż w przeciwnym razie będzie zmuszony zastosować najwyższą z możliwych finansowych kar, czyli połowę uposażenia na okres trzech miesięcy. Dobrze, tego nie zrobił i nie uważam, że należy w tej chwili już post factum karać tych posłów. Ale jeśli ci posłowie nadal będą blokować mównicę, to należy koniecznie zastosować to” - stwierdził Kukiz. 

„A jeśli marszałek Kuchciński się tego boi czy obawia, czy... i tak dalej, to marszałek Tyszka czeka” - dodał muzyk. 

„Jeżeli nadal będą przebywać, no to są różne instrumenty, nie wiem, rachunki za prąd, pojęcia nie mam, to jest do wymyślenia. Wtedy można myśleć o przeniesieniu tych obrad i o koncepcji: weźmiemy ich głodem [śmiech], na takiej zasadzie” - skomentował Kukiz. 

Lider ruchu obywatelskiego wyśmiał pomysł, by marszałek Sejmu był wprowadzany na salę przy asyście BOR-u. 

„Straż marszałkowska, która jest do tego powołana, nie została użyta, w tej chwili z ekspertyz pisowskich czytam, że BOR, no to mówię: idźcie na całość, postawcie w stan gotowości siły powietrzne i jednostki Marynarki Wojennej, a tam wprowadźcie GROM i FORMOZ–ę. No ludzie, to się zaczyna robić komedia” - ocenił. 

ak/Polskie Radio/Jedynka 

[fot. YouTube/wsensie.tv]

Warto poczytać

 1. tomaszewski18062018 19.06.2018

  J. Tomaszewski odpowiada K. Jandzie. Legendarny bramkarz wzywa Polaków do zrobienia tego samego!

  Krystyna Janda nie darzy przesadnym szacunkiem polskich kibiców.

 2. 1270rossijaasiuraek 14.06.2018

  Uwaga rodzice! Tak teraz młodzież kupuje narkotyki i przesyła sobie nagie zdjęcia

  Nie od dzisiaj wiadomo, że Internet, oprócz wielu niewątpliwych korzyści niesie za sobą mnóstwo zagrożeń. Przede wszystkim dla najmłodszych. Rodzice, często mimo szczerych chęci, nie są w stanie kontrolować wszystkiego, co w Sieci robią ich pociechy

 3. 1270rossijaas 14.06.2018

  Hit. Rosjanie znów malują trawę na zielono i wstawiają sztucznych kibiców

  Zachodnie sankcje są coraz dotkliwsze, rosyjska gospodarka jest w zapaści, stan życia Rosjan wyraźnie się pogarsza

 4. studenci13062018 13.06.2018

  Czego potrzebują strajkujący studenci? „Sałatek wegańskich, mleka sojowego i gier dla zabicia czasu”

  Do protestu warszawskich studentów, którzy nie zgadzają się z przygotowanym przez Jarosława Gowina projektem ustawy o uczelniach wyższych, dołączyli koledzy z Krakowa, Łodzi i Gdańska.

 5. 1270widzetas 13.06.2018

  „Kaczyński to marny przywódca, żaden mąż stanu” – polityczni przegrani oceniają prezesa PiS

  Jan Vincent Rostowski, Leszek Balcerowicz i Janusz Palikot, to postacie, które na trwałe spadły z firmamentu sceny politycznej, a ten ostatni, można to śmiało powiedzieć, przeszedł wręcz do politycznego niebytu. Nie dziwi zatem ich frustracja i niemożność pogodzenia się z tym stanem.

 6. 1270niesiooeks1206 12.06.2018

  Niesiołowski znowu w amoku nienawiści o TV Trwam: Zlikwidować tę antykatolicką sektę!

  Stefan Niesiołowski słynie z agresywnych, przepełnionych jadem i nienawiścią wypowiedzi. Znowu dał popis

 7. 1270waleknapolsacie1206 12.06.2018

  Wałęsa wspiera Jakiego! Ale Trzaskowskiego wspiera bardziej. Znowu "jest za, a nawet przeciw”

  Lech Wałęsa znowu wzniósł się na wyżyny logiki. Były prezydent, którego syn najprawdopodobniej będzie kandydatem PO na prezydenta Gdańska, postanowił zabrać głos w sprawie prezydentury Warszawy

 8. missmundial10062018 10.06.2018

  Gorąco? Co Wy wiecie o upale. To dopiero jest hot! Tak wygląda nowa „Miss Mundialu 2018”

  Mistrzostwa świata jeszcze się nie zaczęły, ale gorące serca kibiców już są rozgrzane do czerwoności.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook