Gorące tematy:

Kukiz: To są jaja! Zawodniczki z NRD wyglądają przy nich jak Barbie

22.08.2016

Paweł Kukiz komentuje wygląd czarnoskórych medalistek z Rio.

„To są jakieś (w przenośni i dosłownie) jaja!” - pisze na swoim Facebooku Paweł Kukiz komentując awanturę wokół finału biegu kobiet na 800 metrów podczas Igrzyszk Olimpijskich w Rio.

W finale na 800 metrów reprezentantka Polski Joanna Jóźwik zajęła 5 miejsce. Nasza biegaczka stwierdziła, że „wśród kobiet zajęła 2 miejsce”. Kontrowersje wynikały z faktu, że zdobywczynie medali, 3 Afrykanki, miały jej zdaniem mieć zbyt wysoki poziom testosteronu. Wielu komentatorów sugeruje, że wszystkie trzy mogą być tak naprawdę mężczyznami.

Za kuriozalną sytuację, w której w kobiecym biegu udział biorą zawodniczki wyglądające jak mężczyźni, Kukiz wini „filozofię gender”.

„Durna filozofia gender doprowadziła do jakiejś paranoi. Na zdjęciu "dziewczynki", które zajęły podium w biegu na 800 metrów” - pisze Kukiz.

Polityk porównuje sytuację do czasów, gdy podobne kontrowersje budziły reprezentantki NRD.

„Pamiętam czasy komuny i reprezentację kobiecą Niemieckiej Republiki Demokratycznej w pchnięciu kulą. Przy Semenyi wyglądały jak lalki Barbie” - czytamy.