Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: „To co robię można porównać do uwłaszczenia chłopów”

21.07.2015

"O czym marzę? Zmienić ustrój Polski, wyprowadzić ją z dołka. Zrepolonizować Polskę. Żeby obywatel miał wpływ na polityków, na władzę – powiedział były kandydat na prezydenta Paweł Kukiz w "Salonie politycznym Trójki".

"Gdybyśmy upodmiotowili obywateli, doprowadziliby oni do ukrócenia roli obcych korporacji w Polsce i skończyłoby się wyprowadzanie kapitału z naszego kraju" - zaznaczył. Jak twierdzi jego hasło wyborcze jest proste: "dość!".

"Ważne jest wprowadzenie zmian, które sprawiłyby, że zagraniczne koncerny musiałyby płacić większe podatki w Polsce. W latach 2008-2012 wydrenowano z Polski 46 mld dolarów. 46 mld dolarów zostało wyssane, jak przez odkurzacz, przez korporacje, które nie płacą w Polsce praktycznie podatków" - wskazał. Muzyk przekonywał, że konieczne są również zmiany w dziedzinie sadownictwa. Na zarzut wywiadującej go dziennikarki, że „to pomysły bliskie PiS-owi”, muzyk zagregował poirytowaniem.

"To nie ma nic wspólnego z PiS’em, to są wnioski, do których dochodzi każdy normalnie myślący człowiek, troszczący się o ojczyznę" - odparł muzyk. „Polskę marzeń” zaś Kukiz zamierza zbudować z „ludźmi, którzy zostaną wybrani, bądź wskazani przez lokalne społeczności”.

"W 16 województwach powstają zespoły zajmujące się sprawami logistycznymi, medialnymi. Członkowie tych zespołów nie mogą kandydować w wyborach i pełnią rolę ciała obserwującego działalność komitetów referendalnych. To są ludzie wyłącznie ideowi. […] Są to ludzie z Solidarności 80, część Ruchu Narodowego, ludzie z KNP. Ci ludzie wskażą 41 mężów zaufania, nie pełnomocników wyborczych, bo to zbyt ciasne określenie. Mezowie zaufania to ludzie, którzy pomagają w konstrukcji list kandydatów do parlamentu" - tłumaczył Kukiz.

"To co robimy można porównać do uwłaszczenia chłopów. Ziemię można odebrać na dwa sposoby. Demokratyczny i nie-demokratyczny. Ja wybrałem drugą opcję" - dodał. Oraz podkreślił, że jest mu zupełnie obojętne, czy komitety referendalne będą tworzone przez kółka różańcowe czy przez kółka złodziei samochodów. W jego ocenie, najważniejsze jest to, żeby obywatele poszli zagłosować.

"Musimy przekroczyć ten zaporowy punkt 50 proc."- mówił Kukiz. Jak dodał jednak, osiągnięcie tego progu jest na pograniczu cudu. Przy okazji porównał sposób traktowania go przez media do sposobu traktowania polskich górników i stoczniowców przez PRL-owskie media w latach 80-tych XX wieku. "O górnikach media nie pisały inaczej, niż o bandytach i agentach imperializmu. Dziś jest podobnie. Na swojego oponenta system reaguje tak jak reaguje" - mówił.  

Ryb, Polskie Radio

Fot.[Facebook.com/Bogusław Ciok]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook