Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: TK orzeka w interesie partii

14.03.2016

„Podgrzewanie konfliktu jest najbardziej na rękę opozycji, szczególnie Nowoczesnej”.

Paweł Kukiz krytycznie ocenia pozycję ustrojową Trybunału Konstytucyjnego. „Trybunał Konstytucyjny orzeka w interesie partii, z której ramienia nominowani zostali sędziowie. Proszę zauważyć, jak w czasie rządów PO zupełnie bez problemu TK uznał, za zgodne z prawem zabranie obywatelom pieniędzy z OFE, jak uznał za zgodne z konstytucją podwyższenie wieku emerytalnego. Bo taka była zasadnicza linia partii sprawującej wówczas władzę” – mówił programie „Dziś wieczorem” Paweł Kukiz. Na uwagę, że przewodniczący Trybunału, sędzia Andrzej Rzepliński zapewnia o apolityczności gremium, Kukiz odparł: a ja jestem długowłosym 19-letnim blondynem.

„Wojna o sędziów Trybunału Konstytucyjnego świadczy o tym, że TK orzeka w interesie partii, z której ramienia nominowani zostali sędziowie” – przekonywał na antenie TVP Info Paweł Kukiz.

Lider ugrupowania Kukiz’15 mówił o przedstawionym przez nie projekcie zmiany konstytucji w zakresie wyboru sędziów TK. „Wybór głosami 2/3 ustawowej liczby posłów stanowi gwarancję orzekania w interesie obywateli. Bo ci sędziowie będą wybrani na skutek konsensusu pomiędzy różnymi światopoglądami – od lewa do prawa” – argumentował gość TVP Info.

Na pytanie o to, czy widzi taką wolę ze strony tych partii, odpowiedział, że pod projektem mówiącym o konieczności zmian konstytucji w zakresie TK podpisała się „blisko połowa posłów PiS”. „Więc taka wola, przynajmniej w części klubu jednej z opcji politycznych jest. PO i Nowoczesna nie podpisały się pod tym wnioskiem” – przyznał Kukiz. Jak oddał, „nie trzeba być politykiem, żeby zauważyć, że podgrzewanie konfliktu jest najbardziej na rękę opozycji, szczególnie Nowoczesnej”. „Można robić wokół siebie zamieszanie, to efekt PR-owy” – tłumaczył.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook