Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Te wybory to farsa

24.11.2014

Paweł Kukiz, który zdobył mandat radnego do sejmiku województwa Dolnośląskiego, żąda powtórzenia wyborów. W jego ocenie mamy do czynienia z kpiną.

Kukiz był jednym z organizatorów protestu dotyczącego wyborów, jaki miał miejsce we Wrocławiu.

Manifestujący spotkali się pod hasłem: „Protest przeciwko wyborczej kpinie - żądamy powtórzenia wyborów”.

Paweł Kukiz, obecny w tłumie protestujących, wskazał, że wybory powinny zostać powtórzone, jeśli chcemy mieć państwo. „Były minister Sienkiewicz powiedział, że państwo polskie istnieje tylko w teorii. Jeśli chcemy, by zaczęło istnieć naprawdę, musimy mówić razem, działać razem! Nie zgadzajmy się, by autostrady, które budują rządzący były tylko drogami, którymi wywozi się niewolników do pracy do Niemiec czy Francji” - podkreślał Kukiz.

Dodał, że „to protest przeciwko partiokracji i zawłaszczeniu państwa polskiego przez partie polityczne”. Paweł Kukiz zaznaczył, że sytuacja jaka ma miejsce w kraju po wyborach samorządowych to „farsa” i „teatr napisany, by stwarzać pozory demokracji”. „Jesteśmy jedną nogą w komunizmie, a drugą w kosmosie” - podkreślał Kukiz.

Organizatorzy protestu nazwali PKW „Państwową Kompromitacją Wyborczą”. „Także na Dolnym Śląsku są komisje, gdzie np. na kartach do sejmiku województwa nie było listy Bezpartyjnych Samorządowców. To nie jest bezcelowy protest. Zbieramy podpisy pod pismem do prezydenta Bronisława Komorowskiego z żądaniem odwołania wyborów oraz składamy skargę do sądu okręgowego we Wrocławiu, ponieważ te wybory były sfałszowane. Prezydent Komorowski mówi, że ten, kto domaga się powtórzenia wyborów, unosi się w oparach szaleństwa. Jest nas dziś tutaj bardzo wielu. To pokazuje, że to nie my unosimy się w oparach szaleństwa - mówił organizator protestu Mateusz Brandt.

TK,wPolityce.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook