Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: System jest do wymiany

22.09.2016

„Upewniam się dalej po roku w tej swojej analizie, że ten system jest do wymiany, ustrój państwa jest do zmiany” - mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Radiem Wnet.

„Polska jest państwem klanowym, partiokratycznym, w którym obowiązuje w zasadzie od 45 r., zasada TKM-u – czyli 'teraz … my'” – dodał. 

„Partia ma kształt, właściwości i cechy klanowe, a w ramach tego istnieją pewne koterie. (…) Ten system determinuje ordynacja wyborcza” - ocenił. 

Kukiz kategorycznie bronił się przed określeniem siebie jako przywódcy Ruchu. „Jest to pozycja managerska, a nie satrapy. U mnie w klubie nie istnieje dyscyplina, każdy mój poseł reprezentuje swój okręg wyborczy” - wyjaśnił. 

„Udaje nam się porozumieć pod podziałami, tworzymy klub i jest to dowód na to, że taka konstrukcja całego parlamentu mogłaby się sprawdzić” - mówił dalej poseł. 

Jak zaznaczył, jego Ruchu nie interesuje władza. „Do pewnego momentu gramy do jednej bramki. Myśmy osiągnęli tzw. porozumienie pod podziałami, czyli zanim cokolwiek zacznie nas dzielić, chcemy zrealizować to, co nas łączy – i tutaj jesteśmy spójni” - mówił publicysta. 

Pytany z kolei o nową konstytucję zadeklarował, że to naród powinien zdecydować, czy jej potrzebuje i zadecyduje o jej kształcie, a nie Kukiz'15. Przyznał też, że przeprowadzał w tej sprawie rozmowy z Jarosławem Kaczyńskim i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. „Istnieje wola, by nad nowym kształtem konstytucji rozmawiać już teraz” - dodał. 

Paweł Kukiz ocenił również na antenie partię rządzącą. Zarzucił Prawu i Sprawiedliwości, że 90 proc. projektów jego klubu leży w zamrażarce sejmowej. Stwierdził, że takie działania, które polegają na odrzucaniu propozycji innych klubów wyłącznie z tego powodu, że są cudzego autorstwa, są dowodem na partiokratyczność. 

Kukiz przyznał, że kibicuje partii rządzącej w walce z korupcją, ale w jego ocenie PiS powtarza złe działania poprzedniej ekipy rządzącej. Mówił również, że czeka na efekty kontroli w spółkach Skarbu Państwa. 

„Zastanawiam się, czy chodzi o wyczyszczenie jakiejś koterii w imię interesów innej koterii, która czuje się nie usatysfakcjonowana podziałem łupów, czy też będzie po tej kontroli dyskusja na tematem instrumentów prawnych, które w przyszłości uniemożliwią tego typu praktyk” - powiedział Kukiz.

ak/Radio Wnet

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 8. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook