Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Świetnie, że PiS ma większość

26.10.2015

„PiS nie będzie mógł mówić, że ktoś przeszkadza. Ja mam jednego koalicjanta, Rzeczpospolitą”.

Paweł Kukiz zadowolony z dobrego wyniku... PiSu. „To świetnie, że PiS ma większość, bo nie będzie miał żadnych powodów, by komunikować, że ktoś im przeszkadza” – ocenił w Radiu ZET.

Muzyk cieszył się oczywiście również ze swojego z wyniku. „Jestem przeszczęśliwy. Zobaczymy, ile będziemy mieć posłów. Uważam, że będzie 40 i 4, jego numer” – powiedział.

Pytany o to, czy nie obawia się, że część jego posłów będzie chciała przejść do PiSu przekonywał, że ogromna większość tych, którzy startowali z jego list to ideowcy i żadnych transferów do partii Jarosława Kaczyńskiego nie będzie.

Kukiz zaznaczył, że nie będzie wicemarszałkiem Sejmu. „Nie nadaję się na takie funkcje” – wskazał. Dodał jednak, że ktoś z jego ugrupowania ma szansę objąć to stanowisko.

Z kolei w rozmowie z TVP Info przyznał, że liczy, że PiS „wyprowadzi Polskę na prostą”. „Jeśli tak będzie, to daj mu Panie Boże!” - tłumaczył.

Kukiz pytany o potencjalną koalicję, wskazał, że „ma jednego koalicjanta”. „Jest nim Rzeczpospolita Polska. Idę do pracy na rzecz ojczyzny” – zadeklarował. Lider partii Kukiz'15 zdradził, że jest „półżywy”. „Od dziewięciu miesięcy nasza kampania była oparta na jednej osobie. Mam 52 lata, jestem chłopak wyższy-mały, rockandrollowiec dawny i współczesny i jakoś to przetrzymałem” – dodał.

Paweł Kukiz zadeklarował, że nie stworzy z nikim trwałej koalicji, gdyby taka była potrzebna. „Musimy poznać wszystkie wyniki. Wielokrotnie jednak komunikowałem, że nie zamierzamy z nikim wchodzić w trwałe koalicje, tylko w celowe” – mówił w TVP Info. „Wszystko okaże się we wtorek. Wtedy będziemy rozpatrywać dalsze działania” – dodał. Przypomniał też, że jeszcze nigdy nie rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim i nie zna jego „czułych punktów”.

ez,TVP.Info, TV Republika

[Fot. PAP/Marcin Obara]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook