Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Świetnie, że PiS ma większość

26.10.2015

„PiS nie będzie mógł mówić, że ktoś przeszkadza. Ja mam jednego koalicjanta, Rzeczpospolitą”.

Paweł Kukiz zadowolony z dobrego wyniku... PiSu. „To świetnie, że PiS ma większość, bo nie będzie miał żadnych powodów, by komunikować, że ktoś im przeszkadza” – ocenił w Radiu ZET.

Muzyk cieszył się oczywiście również ze swojego z wyniku. „Jestem przeszczęśliwy. Zobaczymy, ile będziemy mieć posłów. Uważam, że będzie 40 i 4, jego numer” – powiedział.

Pytany o to, czy nie obawia się, że część jego posłów będzie chciała przejść do PiSu przekonywał, że ogromna większość tych, którzy startowali z jego list to ideowcy i żadnych transferów do partii Jarosława Kaczyńskiego nie będzie.

Kukiz zaznaczył, że nie będzie wicemarszałkiem Sejmu. „Nie nadaję się na takie funkcje” – wskazał. Dodał jednak, że ktoś z jego ugrupowania ma szansę objąć to stanowisko.

Z kolei w rozmowie z TVP Info przyznał, że liczy, że PiS „wyprowadzi Polskę na prostą”. „Jeśli tak będzie, to daj mu Panie Boże!” - tłumaczył.

Kukiz pytany o potencjalną koalicję, wskazał, że „ma jednego koalicjanta”. „Jest nim Rzeczpospolita Polska. Idę do pracy na rzecz ojczyzny” – zadeklarował. Lider partii Kukiz'15 zdradził, że jest „półżywy”. „Od dziewięciu miesięcy nasza kampania była oparta na jednej osobie. Mam 52 lata, jestem chłopak wyższy-mały, rockandrollowiec dawny i współczesny i jakoś to przetrzymałem” – dodał.

Paweł Kukiz zadeklarował, że nie stworzy z nikim trwałej koalicji, gdyby taka była potrzebna. „Musimy poznać wszystkie wyniki. Wielokrotnie jednak komunikowałem, że nie zamierzamy z nikim wchodzić w trwałe koalicje, tylko w celowe” – mówił w TVP Info. „Wszystko okaże się we wtorek. Wtedy będziemy rozpatrywać dalsze działania” – dodał. Przypomniał też, że jeszcze nigdy nie rozmawiał z Jarosławem Kaczyńskim i nie zna jego „czułych punktów”.

ez,TVP.Info, TV Republika

[Fot. PAP/Marcin Obara]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook