Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Skandaliczne praktyki przy układaniu list

19.08.2015

"W JOW każda partia, chcąc wygrać, nie pozwoliłaby na to, żeby jej kandydatem był osobnik skompromitowany".

Paweł Kukiz na łamach "Super Expressu" podkreślił, że premier Ewa Kopacz pokazała, jak rozumie standardy demokratyczne i jak szanuje Polaków.

„Dowiedzieliśmy się, że skompromitowani bohaterowie afery taśmowej nie znajdą się na pierwszych miejscach list wyborczych PO. Znajdą się na drugich. "Odwaga" i "uczciwość" szefowej PO musi budzić zachwyt i wzruszenie”.Kukiz przyrównuje takie zachowanie do niewiernego męża, który codziennie zdradzał żonę. A teraz postanowił, że będzie to robić 6 dni w ciągu całego tygodnia.

Muzyk zaznaczył, że umieszczenie bohaterów afery taśmowej na listach pokazuje, jak  funkcjonuje III RP. W innych państwach byłoby to niedopuszczalne. „W JOW każda partia, chcąc wygrać, nie pozwoliłaby na to, żeby jej kandydatem był osobnik skompromitowany. Mógłby startować samodzielnie, ale wyborcy po prostu pokazaliby mu czerwoną kartkę”- opisał Kukiz.

W swoim felietonie podzielił się także gorzką refleksją, że skandale przy układaniu list, występują we wszystkich ugrupowaniach. „Słyszałem o ludziach, którzy chcieli włączyć się w działanie PiS, chcąc pracować dla Polski. Nie zostali przyjęci, bo nowi, aktywni, patriotycznie nastawieni działacze stanowiliby zagrożenie dla partyjnych baronów”.

Jak podkreślił, partyjnym wyjadaczom chodzi jedynie o pobieranie pieniędzy.  A polscy obywatele muszą finansować system  podatków. „Emocjonuje ich nie Polska, zmiany, jakie w Ojczyźnie należałoby wprowadzić, żeby ją wzmocnić i poprawić życie rodzin, ale jałowy spór między rządem i opozycją”.

Podkreśla, że politycy zachowują się wobec siebie nieprzychylnie w studiu telewizyjnym, a potem razem idą pić wódkę. Na zakończenie, Kukiz apeluje, aby Polacy 6 września poszli na referendum, ze względu na przyszłe pokolenia a także ze względu na wspaniałych bohaterów, którzy walczyli za Polskę w 1920r. oraz w czasie Powstania Warszawskiego.

Super Express/es

fot. Julita Szewczyk/Fratria

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook