Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Skandaliczne praktyki przy układaniu list

19.08.2015

"W JOW każda partia, chcąc wygrać, nie pozwoliłaby na to, żeby jej kandydatem był osobnik skompromitowany".

Paweł Kukiz na łamach "Super Expressu" podkreślił, że premier Ewa Kopacz pokazała, jak rozumie standardy demokratyczne i jak szanuje Polaków.

„Dowiedzieliśmy się, że skompromitowani bohaterowie afery taśmowej nie znajdą się na pierwszych miejscach list wyborczych PO. Znajdą się na drugich. "Odwaga" i "uczciwość" szefowej PO musi budzić zachwyt i wzruszenie”.Kukiz przyrównuje takie zachowanie do niewiernego męża, który codziennie zdradzał żonę. A teraz postanowił, że będzie to robić 6 dni w ciągu całego tygodnia.

Muzyk zaznaczył, że umieszczenie bohaterów afery taśmowej na listach pokazuje, jak  funkcjonuje III RP. W innych państwach byłoby to niedopuszczalne. „W JOW każda partia, chcąc wygrać, nie pozwoliłaby na to, żeby jej kandydatem był osobnik skompromitowany. Mógłby startować samodzielnie, ale wyborcy po prostu pokazaliby mu czerwoną kartkę”- opisał Kukiz.

W swoim felietonie podzielił się także gorzką refleksją, że skandale przy układaniu list, występują we wszystkich ugrupowaniach. „Słyszałem o ludziach, którzy chcieli włączyć się w działanie PiS, chcąc pracować dla Polski. Nie zostali przyjęci, bo nowi, aktywni, patriotycznie nastawieni działacze stanowiliby zagrożenie dla partyjnych baronów”.

Jak podkreślił, partyjnym wyjadaczom chodzi jedynie o pobieranie pieniędzy.  A polscy obywatele muszą finansować system  podatków. „Emocjonuje ich nie Polska, zmiany, jakie w Ojczyźnie należałoby wprowadzić, żeby ją wzmocnić i poprawić życie rodzin, ale jałowy spór między rządem i opozycją”.

Podkreśla, że politycy zachowują się wobec siebie nieprzychylnie w studiu telewizyjnym, a potem razem idą pić wódkę. Na zakończenie, Kukiz apeluje, aby Polacy 6 września poszli na referendum, ze względu na przyszłe pokolenia a także ze względu na wspaniałych bohaterów, którzy walczyli za Polskę w 1920r. oraz w czasie Powstania Warszawskiego.

Super Express/es

fot. Julita Szewczyk/Fratria
Słowa kluczowe:

Paweł Kukiz

,

Polska

,

Ewa Kopacz

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook