Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Skandaliczne praktyki przy układaniu list

19.08.2015

"W JOW każda partia, chcąc wygrać, nie pozwoliłaby na to, żeby jej kandydatem był osobnik skompromitowany".

Paweł Kukiz na łamach "Super Expressu" podkreślił, że premier Ewa Kopacz pokazała, jak rozumie standardy demokratyczne i jak szanuje Polaków.

„Dowiedzieliśmy się, że skompromitowani bohaterowie afery taśmowej nie znajdą się na pierwszych miejscach list wyborczych PO. Znajdą się na drugich. "Odwaga" i "uczciwość" szefowej PO musi budzić zachwyt i wzruszenie”.Kukiz przyrównuje takie zachowanie do niewiernego męża, który codziennie zdradzał żonę. A teraz postanowił, że będzie to robić 6 dni w ciągu całego tygodnia.

Muzyk zaznaczył, że umieszczenie bohaterów afery taśmowej na listach pokazuje, jak  funkcjonuje III RP. W innych państwach byłoby to niedopuszczalne. „W JOW każda partia, chcąc wygrać, nie pozwoliłaby na to, żeby jej kandydatem był osobnik skompromitowany. Mógłby startować samodzielnie, ale wyborcy po prostu pokazaliby mu czerwoną kartkę”- opisał Kukiz.

W swoim felietonie podzielił się także gorzką refleksją, że skandale przy układaniu list, występują we wszystkich ugrupowaniach. „Słyszałem o ludziach, którzy chcieli włączyć się w działanie PiS, chcąc pracować dla Polski. Nie zostali przyjęci, bo nowi, aktywni, patriotycznie nastawieni działacze stanowiliby zagrożenie dla partyjnych baronów”.

Jak podkreślił, partyjnym wyjadaczom chodzi jedynie o pobieranie pieniędzy.  A polscy obywatele muszą finansować system  podatków. „Emocjonuje ich nie Polska, zmiany, jakie w Ojczyźnie należałoby wprowadzić, żeby ją wzmocnić i poprawić życie rodzin, ale jałowy spór między rządem i opozycją”.

Podkreśla, że politycy zachowują się wobec siebie nieprzychylnie w studiu telewizyjnym, a potem razem idą pić wódkę. Na zakończenie, Kukiz apeluje, aby Polacy 6 września poszli na referendum, ze względu na przyszłe pokolenia a także ze względu na wspaniałych bohaterów, którzy walczyli za Polskę w 1920r. oraz w czasie Powstania Warszawskiego.

Super Express/es

fot. Julita Szewczyk/Fratria

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook