Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz: Rząd prowadzi politykę proniemiecką

03.10.2015

Były kandydat na prezydenta Paweł Kukiz skrytykował gabinet Ewy Kopacz za kontynuowanie linii wytyczonej przez Donalda Tuska.

Kukiz stwierdził, że polski rząd „w dużej mierze” zdradził Grupę Wyszehradzką. „Wszystko jeszcze zależy od tego jak się zachowa następny rząd. Bo po tym trudno się było spodziewać czegoś innego. Ten rząd od czasu Donalda Tuska realizuje politykę proniemiecką. Ubolewam nad tym, że zlekceważyłem tego 'dziadka z Wehrmachtu' – czy był siłą wcielony, czy raczej poszedł na ochotnika. Po zachowaniu Tuska wygląda na to, że raczej to drugie” - mówi Kukiz w wywiadzie dla portalu kresy.pl.

Były kandydat na prezydenta podkreśla, że jako parlamentarzysta opowiadałby się za zaciśnianiem współpracy państw w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

„Wzmocnienie Grupy popierałbym z całą pewnością. Mało tego, starałbym się o nawiązanie lepszych relacji np. z Białorusią. Choćby w kontekście interesów Polaków zamieszkałych na Kresach i możliwości handlu z Rosją za jej pośrednictwem” - podkreśla muzyk.

gah/kresy.pl

[fot. Fratria]

Słowa kluczowe:

rząd

,

Donald Tusk

,

polityka

,

Kukiz

,

portal

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook