Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: „Ryszard chyba lekko odjechał”

15.05.2017

„Trochę się martwię o Ryszarda... Tyle ostatnio przeszedł, że chyba lekko odjechał... Jeszcze tydzień temu mówił, że Kukiz'15 to dzisiejszy i przyszły koalicjant PiS. Teraz czytam, że Ryszard ma obawy, iż Kukiz'15 stworzy koalicje z PO” - napisał na Facebooku Paweł Kukiz.

Lider ruchu Kukiz'15 odniósł się w ten sposób do wypowiedzi Ryszarda Petru, który ocenił, że największym przeciwnikiem Nowoczesnej jest PiS i Kukiz'15 właśnie. 

„Chciałbym zapytać Grzegorza Schetynę, czy podobnie jak ja uważa, że wrogiem jest PiS i Kukiz'15. Dla mnie to jest zasadnicza różnica. Mamy obawy, że PO weszłoby w koalicję z Kukiz'15. Niezwracanie uwagi na ryzyko związane z Kukiz'15 uważam za szkodliwe dla Polski – powiedział w piątek w programie "RZECZoPOLITYCE" Ryszard Petru. 

Ale jeszcze niedawno, bo 6 maja podczas tzw. Marszu Wolności, lider Nowoczesnej wołał rozemocjonowany: 

„Będziemy wybierać między nacjonalizmem, a optymizmem, i między zaściankowością, a otwartością, agresją, a miłością. Ale nie ulegajmy też euforii, cieszymy się, że PiS-owi spada, ale ma przecież ukrytego koalicjanta - Kukiz‘15. Dziś mają z nimi większość. Musimy stworzyć taki blok, aby wygrać z nimi. To bardzo poważny przeciwnik”. 

Bez dwóch zdań, Ryszard Petru wykonał wyjątkowo szybkiej zmiany oceny. Prawie jak Grzegorz Schetyna ws. uchodźców. Paweł Kukiz potraktował jednak te kuriozalne opinie szefa Nowoczesnej z wyjątkowym uśmiechem. 

„Ale, co tam! Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki! :-) Zdrowia i szczęścia, Panie Ryszardzie! Od całego naszego Klubu. I szczerze - brakuje nam Pańskiego przewodnictwa i wystąpień w imieniu Waszego Klubu. Z Panem jakoś radośniej było” - napisał na Facebooku Kukiz. 

„Wierzymy jednak (ot, choćby na podstawie tej Pańskiej analizy politologicznej), że nie powiedział Pan ostatniego słowa!” - dodał żartobliwie.

 

ak/wPolityce.pl/Facebook 

[fot. YouTube/wSensie.tv]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook