Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Przez Wałęsę właścicielami Państwa są zdrajcy

22.02.2016

„To, że Wałęsa "bolkował" jest dla mnie oczywiste od co najmniej 15 lat”.

Paweł Kukiz po kilku dniach odnosi się sprawy „szafy Kiszczaka”. Lider Kukiz'15 wskazuje, że jest pytany o tę sprawę.

„Internauci na privach pytają mnie dlaczego milczę w "sprawie Bolka". A co tu mówić? To, że Wałęsa "bolkował" jest dla mnie oczywiste od co najmniej 15 lat. Wcześniej przekonany byłem, że jest to postać krystalicznie czysta, robotnicza-chłopska, skarb jak wielokilogramowy samorodek złota dla głodnej Rodziny. Niepokalany symbol zwycięstwa nad znienawidzoną komuną” - pisze Kukiz na Facebooku.

I zaznacza, że historia Wałęsy w III RP mogła potoczyć się zupełnie inaczej. „Gdyby w 1989-90 roku wyspowiadał się, publicznie powiedział "grałem ze skur....ami tak, by nie popłynęła krew" , gdyby zaraz po tej spowiedzi optował za dekomunizacją, gdyby sprzeciwił się tej bandyckiej "grubej kresce", która bandziorom bolszewickim dała nie tylko możliwość uniknięcia kary za zdradę Państwa ale na dodatek pozwoliła im się uwłaszczyć na Polsce i jej Obywatelach... Gdyby wtedy powiedział " tak, byłem Bolkiem bo Polska potrzebowała Kordiano-Konrada, bo tylko taka mogła być wówczas rewolucja...Bo nie mieliśmy karabinów... Bo tylko teoretycznie byliśmy Państwem... I dlatego udawałem, że jestem jednym z nich, udawałem bolszewickiego kapusia..."

Gdyby WTEDY tak powiedział to dziś własną piersią bym go chronił. Poważnie” - zaznacza Kukiz.

Dodaje, że „gdyby 25 lat temu przyznał (Wałęsa – red.), że się przeliczył w swoich kalkulacjach, że byli silniejsi od niego, że się przestraszył- wciąż byłby dla mnie bohaterem”.

„Ale z niewiadomych powodów Wałęsa tej spowiedzi nie dokonał. Jeśli to tylko zwykły ludzki strach przed niezrozumieniem przez Naród homo sovieticusów - pół biedy. Bo Naród do dziś jest odurniony i żyje w przekonaniu, że Polska od 1989 to kraj demokratyczny. Gorzej, jeśli to był strach o siebie samego. O swoje ego. O to, że jednak gryzie sumienie, że zdaje sobie sprawę, iż tak naprawdę to w ogromnej mierze dzięki niemu do dziś właścicielami Państwa są zdrajcy, potomkowie hołoty kolaborującej z Sowietami” - tłumaczy Kukiz.

Zaznacza, że „nie wypowiadał się na temat "Bolka" również i z innej przyczyny”. „Obawiam się, że w ciągu najbliższego czasu nie będziemy mówić o deficycie budżetowym, o niepełnosprawnych, 500plus, emeryturach, gospodarce.... Będzie temat "Bolek" podobnie jak za rządów PO aborcja, związki partnerskie i marihuana. Zastępcze tematy, które jeszcze bardziej mają otępić Lud otumaniony przekonaniem, iż żyje w demokratycznym, wolnym kraju. A w prawdziwie demokratycznym, wolnym kraju Ludu Drogi, Obywatele o winach bądź niewinności Bolków-nie-Bolków dowiadują się z chwilą wydania wyroku przez Sądy. Prawdziwie niezawisłe. A nie z prasy. Amen” - wskazał na koniec Kukiz.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook