Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz przestał rozumieć swoich wyborców?

17.08.2015

Paweł Kukiz w TVP1 stwierdził, że będzie musiał odmówić ponad 3 tysiącom osób możliwości startu ze swoich list do parlamentu. Zauważył, że kodeks wyborczy łamie konstytucje ograniczając do wielkości dwukrotności mandatów ilość osób , które mogą znaleźć się na listach do parlamentu.

„Muszę pozbawić biernego prawa wyborczego trzy tysiące osób. Zmierzam do takiego systemu, gdzie nie Kaczyński, nie ja, a obywatele będą decydować o tym, kto może startować”.

Zgodnie z prawem  obecnie komitet, który zarejestruje listy we wszystkich okręgach może wystawić minimum 460 a maksimum 920 kandydatów.

Czegoś tu nie rozumiem.  Przecież gdyby były tak wyczekiwane przez Pawła Kukiza JOW-y, to Paweł Kukiz mógłby wystawić tylko 460 kandydatów. Musiałby odrzucić nie 3 tysiące , ale 3 i pół tysiąca potencjalnych kandydatów na posłów. No chyba, ze wystawiłby po kilku kandydatów w każdym okręgu. Wówczas w jednym okręgu o mandat posła startowałoby np. 8 kandydatów Pawła Kukiza. Sukces murowany.

Paweł Kukiz odniósł 10 maja zwycięstwo. Zaufało mu 22 proc. wyborców. Ale jeżeli Paweł Kukiz uważa, że porwały ich JOW-y, albo teorie o zmianie kodeksu wyborczego tak, by na listach mogła znaleźć się dowolna liczba kandydatów, to jest w poważnym błędzie.**

Wyborców pociągnął bunt przeciw systemowi, który generuje emigracje młodych, który nie jest w stanie dać ludziom pracę, który nie jest w stanie sprawić, by przeciętna pensja pozwalała godnie żyć.  Wyborców przekonał protest przeciwko obłudzie systemu zbudowanego przez PO, systemu który pozbawia ich możliwości decydowania o najważniejszych dla nich sprawach. Pociągnęła ich świeżość i bezkompromisowość jaka prezentował w kampanii prezydenckiej.

Najlepszy wynik osiągnął Paweł Kukiz zagranicą. W Londynie osiągnął ponad 50 proc. głosów. Czy polscy emigranci głosowali na Pawła Kukiza dlatego, że marzą im się JOW-y, albo że ponoć krzywdzi ich kodeks wyborczy? 

Co się stało, ze Paweł Kukiz przestał rozumieć  swoich wyborców? Właśnie zauważyłem sondaż, gdzie ugrupowanie Pawła Kukiza ma już tylko 6 proc. poparcia.

Fot. [YouTube]


Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook