Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz przestał rozumieć swoich wyborców?

17.08.2015

Paweł Kukiz w TVP1 stwierdził, że będzie musiał odmówić ponad 3 tysiącom osób możliwości startu ze swoich list do parlamentu. Zauważył, że kodeks wyborczy łamie konstytucje ograniczając do wielkości dwukrotności mandatów ilość osób , które mogą znaleźć się na listach do parlamentu.

„Muszę pozbawić biernego prawa wyborczego trzy tysiące osób. Zmierzam do takiego systemu, gdzie nie Kaczyński, nie ja, a obywatele będą decydować o tym, kto może startować”.

Zgodnie z prawem  obecnie komitet, który zarejestruje listy we wszystkich okręgach może wystawić minimum 460 a maksimum 920 kandydatów.

Czegoś tu nie rozumiem.  Przecież gdyby były tak wyczekiwane przez Pawła Kukiza JOW-y, to Paweł Kukiz mógłby wystawić tylko 460 kandydatów. Musiałby odrzucić nie 3 tysiące , ale 3 i pół tysiąca potencjalnych kandydatów na posłów. No chyba, ze wystawiłby po kilku kandydatów w każdym okręgu. Wówczas w jednym okręgu o mandat posła startowałoby np. 8 kandydatów Pawła Kukiza. Sukces murowany.

Paweł Kukiz odniósł 10 maja zwycięstwo. Zaufało mu 22 proc. wyborców. Ale jeżeli Paweł Kukiz uważa, że porwały ich JOW-y, albo teorie o zmianie kodeksu wyborczego tak, by na listach mogła znaleźć się dowolna liczba kandydatów, to jest w poważnym błędzie.**

Wyborców pociągnął bunt przeciw systemowi, który generuje emigracje młodych, który nie jest w stanie dać ludziom pracę, który nie jest w stanie sprawić, by przeciętna pensja pozwalała godnie żyć.  Wyborców przekonał protest przeciwko obłudzie systemu zbudowanego przez PO, systemu który pozbawia ich możliwości decydowania o najważniejszych dla nich sprawach. Pociągnęła ich świeżość i bezkompromisowość jaka prezentował w kampanii prezydenckiej.

Najlepszy wynik osiągnął Paweł Kukiz zagranicą. W Londynie osiągnął ponad 50 proc. głosów. Czy polscy emigranci głosowali na Pawła Kukiza dlatego, że marzą im się JOW-y, albo że ponoć krzywdzi ich kodeks wyborczy? 

Co się stało, ze Paweł Kukiz przestał rozumieć  swoich wyborców? Właśnie zauważyłem sondaż, gdzie ugrupowanie Pawła Kukiza ma już tylko 6 proc. poparcia.

Fot. [YouTube]


Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook