Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz prosi o pomoc "wSieci"

25.05.2017

"Skoro państwo tak mocno poruszacie ten temat uchodźczy - pomóżcie nam dozbierać podpisy- zaapelował do portalu "wPolityce" i tygodnika "wSieci" Paweł Kukiz.

Nie wiem, czy ktoś zniszczył festiwal w Opolu, bo zniszczyć mogą tylko sami artyści swoją muzyką. Nie jest aż tak źle z polską piosenką, by mówić o „zaoraniu” Opola. Mam nadzieję, że Opole będzie przeniesione w czasie, nie wyobrażam sobie, by festiwal polskiej piosenki odbywał się w jakimkolwiek innym mieście — mówił Paweł Kukiz w rozmowie z Robertem Mazurkiem na antenie RMF FM.

Festiwal opolski w Kielcach? A Sopot będzie w Opolu, a Opole w Kielcach— drwił polityk na  uwagę o tym, że tegoroczny festiwal piosenki może się odbyć w innym mieście.

Pan uważa, że to Jacek Kurski jest odpowiedzialny za całą tę sytuację? — zapytał dziennikarz.

Z całą pewnością — potwierdził Kukiz.

Dziwię się PiS - TVP jest teoretycznie telewizją publiczną, ale czysto teoretycznie, była zawsze zawłaszczana przez partie władzy, zawsze, w mniejszym lub większym stopniu, ale zawsze. Została w taki sposób poprowadzona przez pana Kurskiego… Rozumiem - na początku, pół roku, rok, odreagowania tych ośmiu lat i stylistyki jaką oni uprawiali, jest dopuszczalne. Natomiast kolejny rok to „przeginka”. Z obrzydzeniem od czasu do czasu oglądam. To propagandowa tuba. To co jest najgorsze z perspektywy Prawa i Sprawiedliwości - oni się sami „zaorają” tą telewizją.
Dopytywany w jaki sposób - odpowiedział: W taki sam sposób, w jaki „zaorał” się Tumanowicz w tamtych czasach.

Z kolei odpowiadając na pytanie, czy artyści powinni bojkotować TVP - stwierdził. Nie, nie należy się godzić na to, by polityk miał jakiś wpływ na repertuar artysty, na jego światopogląd, na jego postawę poza sceną. Sam osobiście doświadczyłem w czasach Platformy Obywatelskiej ostracyzmu ze strony pani Jethon z Trójki, itd. Ten cały salon „połapany” z Platformą- mówię o Sony Music, o panu Kutaku, szefie Sony Music, który zerwał ze mną kontrakt. Jedna zgraja, dogadana na salonach. To jest cały czas to samo, cały czas w tej partiokracji tak to wygląda - przychodzi jedna partia do władzy, zawłaszcza telewizję, radio. Odchodzi - wywalają tamtych, dają swoich. To samo się dzieje z policją, to samo się dzieje wszędzie. Komentując kategoryczne stanowisko polskiego rządu ws. przyjmowania uchodźców Kukiz, powiedział: Uważam, że dopuszczalne byłoby swego czasu, a nawet dzisiaj nie jest na to za późno, przyjęcie kobiet z dziećmi na przykład z Syrii, chrześcijanek…  Ale dodał:
Pierwszy podstawowy błąd, dezinformacja polega na tym, że jako uchodźców traktuje się absolutnie każdego człowieka o śniadej cerze, który przyjeżdża z Bliskiego Wschodu. To jest uchodźca. Bez względu na to czy on przyjeżdża wysadzić koncert w Manchesterze….
Zdaniem Kukiza, PiS mówiąc jednak, że nie przyjmie „nikogo” - stawia sprawę zbyt radykalnie:
Nikogo to jest „przeginka” w drugą stronę, dlatego, że są podkreślam, chrześcijańskie rodziny w Syrii i PiS, który jest tak z Kościołem „połapany”, mówiąc młodzieżowo, powinien skorzystać z apelu papieża Franciszka i powiedzmy, jedną kobietę z dwójką, trójką dzieci z Syrii, uciekającą mógłby po odpowiedniej weryfikacji przyjąć. Ale czym innym jest taka kobieta z dziećmi, ale czym innym jest taka kobieta z dziećmi a czym innym jest bysior, basior Arab, który przyjeżdża tutaj robić przeróżne dziwne rzeczy — powiedział.
Zapytany o szykowane przez Kukiz 15’ referendum ws. przyjmowania uchodźców, przyznał, że nie ma jeszcze zebranej wystarczającej liczby podpisów i - nieoczekiwanie zwróćił się z apelem do tygodnika „wSieci” i portalu „wPolityce.pl”: Chciałem zaapelować - tutaj szczególnie do pewnego tygodnika, do portalu wPolityce i do portalu wSieci. Skoro państwo tak mocno poruszacie ten temat uchodźczy - pomóżcie nam dozbierać te podpisy.
Paweł Kukiz powtórzył też, że jego zdaniem w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka na wrocławskim komisariacie zdymisjonowany powinien zostać Jarosław Zieliński.

Już dawno powinien zdymisjonowany - po tym skandalu, z którym mieliśmy do czynienia przy powołaniu pana Zbigniewa Maja na komendanta głównego policji. Powołał na to stanowisko człowieka, który pracował wcześniej w specjalnym wydziale Centralnego Biura Śledczego. Był tzw. „przykrywkowcem”. A więc skoro go wskazał, to zdawał sprawę z tego, że ten człowiek miał różną przeszłość. W celach operacyjnych wchodził w relacje z przestępcami — argumentował.

W internetowej części rozmowy Kukiz został zapytany o przypadek posła ze swojego klubu Adama Andruszkiewicza, który mimo braku prawa jazdy i samochodu pobrał z kasy Sejmu 40 tysięcy złotych za tzw. „kilometrówki”. Polityk - bagatelizował sprawę:

Są ważniejsze sprawy. Możemy o innych porozmawiać - że któryś z posłów się poślizgnął na skórce od banana”. Chodzi o pieniądze, które przysługują posłowi do wykonywania mandatu poselskiego. Jestem przekonany, że zostały te pieniądze w ten sposób spożytkowane. Jestem pewien — zadeklarował.

ansa/ RMF FM

[fot. Fratria]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook