Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Powstaje nowa Unia Wolności

01.06.2015

„Powstaje partia zagranicznych banków i korporacji. Lemingiado – nadzieja dla Was!”

Paweł Kukiz, który zaskoczył wszystkich dobrym wynikiem w wyborach prezydenckich, krytycznie ocenia powstającą właśnie partię NowoczesnaPL. Na swoim profilu na Facebooku tzw. „antysystemowy” kandydat zaznaczał, że powstająca inicjatywa nie różni się od podobnych formacji znanych wcześniej.

„Powstaje nowa partia zagranicznych banków i korporacji. Kolejne wcielenie Unii Wolności. Nowoczesna jak kredyty we frankach. Lemingiado - pojawiła się dla Was nadzieja! Kity do góry!” - kpi Paweł Kukiz. Jak widać tworzona przez Ryszarda Petru i Leszka Belcerowicza nowa inicjatywa dla Pawła Kukiza nie ma wiele z nowości.

Podobne analogie i podobieństwa, co Kukiz widzi więcej osób. Powstanie NowoczesnejPL wielu komentatorów ocenia, jako zagrożenie dla Platformy Obywatelskiej. Tak mówiła na antenie TV Republika dr hab. Ewa Marciniak z Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W jej ocenie partia NowoczesnaPL może być realnym zagrożeniem dla Platformy Obywatelskiej, ponieważ w swoich podstawowych założeniach twórcy starają się unikać podziałów ideologicznych. Jak dodała, na nową partię może głosować m.in. "elektorat innowacyjny".

„Bowiem teraz, jesienią, gdy odbędą się wybory parlamentarne, można mówić o pewnym rozchwianiu sceny politycznej - do polityki wchodzą nowi gracze i na tej fali Petru może być jednym z nich” - mówiła.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook