Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Poprawność polityczna prowadzi do tragedii

18.11.2015

„Zamachy były pokłosiem polityki lewacko-liberalnej, polityki nierozumnej i samobójczej”.

Paweł Kukiz jednoznacznie komentuje zamachy, jakie miały miejsce w Paryżu. „Bestialski mord na zwykłych, niewinnych ludziach, którzy tego dnia wyszli na ulicę, na koncert, do pubu, by obejrzeć mecz swojej reprezentacji. Współczując ofiarom i ich rodzinom, należy zadać sobie pytanie o to, dlaczego do tej tragedii doszło” - pisze w „Super Expressie”.

Dodaje, że tragedia „była pokłosiem polityki lewacko-liberalnej, polityki nierozumnej i samobójczej”. „Islamscy radykałowie, którzy chcą zniszczyć naszą cywilizację, mogli dokonać zbrodni dlatego, że przez lata, w imię fałszywie pojmowanej tolerancji, pozwalano na to, by na kontynencie społeczność islamska rosła w siłę, mogła zachowywać swoją całkowitą odrębność - także językową. Polityczna poprawność sprawiła, że przejawem fundamentalizmu jest dziś publiczny znak krzyża, a nie jest nim publiczne poparcie dla prawa szariatu. To władze Francji stały na czele obozu postępu i wszechobecnej tolerancji. Dziś płacą za to obywatele” - uważa Kukiz.

Wskazuje, że nie chodzi mu o ksenofobię, ale o rozsądek. „Chciałbym mieć nadzieję, że Europa Zachodnia wyciągnie wnioski z paryskiej tragedii. Niestety, już słyszymy ludzi, którzy mówią o wzroście zagrożenia islamofobią, nacjonalizmem etc. Bardziej niż nad losem ofiar wielu lewicowych publicystów ubolewa, jak to strasznie, że biedni muzułmanie mogą teraz być pokrzywdzeni. Ludzie ci żyją w swoistej schizofrenii. Nie dostrzegają, że niekontrolowany napływ imigrantów, wzrost islamskiej społeczności, tworzenie się gett, których mieszkańcy w żaden sposób nie chcą się zintegrować ze społeczeństwem europejskim, spowoduje wzrost zagrożenia. To droga donikąd” - uważa lider Kukiz'15.

W jego ocenie „Polska musi prowadzić inną politykę”. „Przede wszystkim konieczne jest zbudowanie polskich sprawnych i skutecznych służb specjalnych. Służb, które staną się filarem niepodległego i suwerennego państwa” - zaznacza Kukiz.

ez,SE

[Fot. PAP/Leszek Szymański]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook