Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Poprawność polityczna prowadzi do tragedii

18.11.2015

„Zamachy były pokłosiem polityki lewacko-liberalnej, polityki nierozumnej i samobójczej”.

Paweł Kukiz jednoznacznie komentuje zamachy, jakie miały miejsce w Paryżu. „Bestialski mord na zwykłych, niewinnych ludziach, którzy tego dnia wyszli na ulicę, na koncert, do pubu, by obejrzeć mecz swojej reprezentacji. Współczując ofiarom i ich rodzinom, należy zadać sobie pytanie o to, dlaczego do tej tragedii doszło” - pisze w „Super Expressie”.

Dodaje, że tragedia „była pokłosiem polityki lewacko-liberalnej, polityki nierozumnej i samobójczej”. „Islamscy radykałowie, którzy chcą zniszczyć naszą cywilizację, mogli dokonać zbrodni dlatego, że przez lata, w imię fałszywie pojmowanej tolerancji, pozwalano na to, by na kontynencie społeczność islamska rosła w siłę, mogła zachowywać swoją całkowitą odrębność - także językową. Polityczna poprawność sprawiła, że przejawem fundamentalizmu jest dziś publiczny znak krzyża, a nie jest nim publiczne poparcie dla prawa szariatu. To władze Francji stały na czele obozu postępu i wszechobecnej tolerancji. Dziś płacą za to obywatele” - uważa Kukiz.

Wskazuje, że nie chodzi mu o ksenofobię, ale o rozsądek. „Chciałbym mieć nadzieję, że Europa Zachodnia wyciągnie wnioski z paryskiej tragedii. Niestety, już słyszymy ludzi, którzy mówią o wzroście zagrożenia islamofobią, nacjonalizmem etc. Bardziej niż nad losem ofiar wielu lewicowych publicystów ubolewa, jak to strasznie, że biedni muzułmanie mogą teraz być pokrzywdzeni. Ludzie ci żyją w swoistej schizofrenii. Nie dostrzegają, że niekontrolowany napływ imigrantów, wzrost islamskiej społeczności, tworzenie się gett, których mieszkańcy w żaden sposób nie chcą się zintegrować ze społeczeństwem europejskim, spowoduje wzrost zagrożenia. To droga donikąd” - uważa lider Kukiz'15.

W jego ocenie „Polska musi prowadzić inną politykę”. „Przede wszystkim konieczne jest zbudowanie polskich sprawnych i skutecznych służb specjalnych. Służb, które staną się filarem niepodległego i suwerennego państwa” - zaznacza Kukiz.

ez,SE

[Fot. PAP/Leszek Szymański]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook