Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Polska nie jest do końca wolna

27.11.2014

„Wygrał system, a przegrali obywatele. Ordynacja wyborcza jest z gruntu zła i wadliwa”.

Uważam, że Polska nie jest do końca wolna – powiedział Paweł Kukiz, który był gościem TVN24. W jego ocenie wybory to dowód, że obywatele przegrali z systemem.

„Nie mam dowodów na to, że wybory były sfałszowane, ale według mnie wygrał system, a przegrali obywatele” - powiedział muzyk.

Dodaje, że „tu nie trzeba nawet fałszować wyborów”, ponieważ „ordynacja wyborcza jest z gruntu zła i wadliwa”.

„Takich problemów z liczeniem głosów przy JOWach nie było. Problemy pojawiły się przy wyborach większościowych. Inna sprawa, że sposób zorganizowania tych wyborów był skandalem. Urny, do których mogłem włożyć rękę, sugerują, że coś tam można było manipulować” - tłumaczył Kukiz.

„Mówiąc w wielkim skrócie wygrał system, przegrali obywatele. To, że są jakieś tarcia między Platformą i PiSem, to mnie guzik obchodzi” - wskazał muzyk.

I wyliczał przykłady fatalnego funkcjonowania państwa przy okazji tych wyborów. „Organizacja tych wyborów, błędne komunikaty PKW, książeczka... Tu nie ma struktur państwa. Po co fałszować wybory, skoro tutaj wszystko jest wadliwe od początku?” - tłumaczył.

Przyznał również, że „nie można wykluczyć, że wybory były sfałszowane”.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook