Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Polska jest krajem kolonialnym

07.10.2015

„Władze wolą dotować niemieckie wiatraki. W interesie Berlina jest zamurowanie naszych kopalń”.

Paweł Kukiz pesymistycznie patrzy na sytuację polskiej gospodarki. W jego ocenie jest z nią źle. „Często jestem pytany, czy rzeczywiście z polską gospodarką jest tak źle i czy rzeczywiście nie ma już żadnej nadziei. Na pierwsze pytanie można odpowiedzieć - jest jeszcze gorzej, na drugie - nadzieja jest zawsze, trzeba jednak zmienić system i myślenie o gospodarce” - pisze Kukiz w „Super Expressie”. Zaznacza, że Polska jest krajem kolonialnym. „To, że jesteśmy krajem kolonialnym, jest oczywiste dla każdego, kto ma na tyle oleju w głowie, by olać systemową propagandę, pojechać "w Polskę", spotkać się z ludźmi, dla których wyzwaniem jest zakup wyprawki do szkoły czy obiad następnego dnia. Przeżycie już nie do pierwszego, ale do jutra” - pisze Kukiz.

Dodaje, że był ostatnio na Śląsku. „Byłem na Śląsku, z oszukanymi przez rząd Ewy Kopacz górnikami. Z ludzi, którzy swą ciężką pracą mogliby przyczynić się do wzrostu potęgi Polski, i już z tej racji powinni być przez nas noszeni na rękach, rządzący robią jakichś "wichrzycieli", "związkowych warchołów", "element społecznie nieodpowiedzialny". Tylko patrzeć, jak różnorakie publikatory zaczną wzorem peerelowskiej propagandy mówić o górnikach jako o "wrogach ludu", czy "zaplutych karłach reakcji". Jak jest naprawdę? Górnicy walczą o swój byt, ale także o żywotny, Polski. Interes, który ludzie systemu i jego obrońcy zostawili na unijnym raucie, poklepani po plecach przez nadzorców z Berlina” - tłumaczy muzyk.

Lider Ruchu Kukiza wskazuje, że „przez lata Polska stała węglem”. „To na węglu oparty był cały polski przemysł, to górnictwo przyczyniało się do tworzenia polskiego dobrobytu. Co dla dobrobytu zrobili rządzący? Podpisali kretyńską konwencję klimatyczną, przez którą musimy ograniczać wydobycie węgla. Ktoś powie - ochrona środowiska. Owszem, to ważne. Aby o środowisko zadbać, nie trzeba jednak zmniejszać wydobycia. Wystarczy wprowadzić wysokiej jakości, ograniczające emisję spalin filtry w kominach” - zaznacza polityk.

Dodaje, że „'Polskie' władze wolą dotować niemieckie wiatraki”. „A w interesie Berlina jest zamurowanie naszych kopalń, najlepiej z całym inwentarzem. Jak bardzo Niemcom zależy na czystym powietrzu, widzimy po aferze Volkswagena. Koncern zaniżał wartości emisji spalin z silników Diesla. I co? Niemcy gaszą nam światło, nie chcąc naszego węgla. Jednocześnie chcą wprowadzić swoje Volkswageny i tam smród im nie przeszkadza, afera to 'drobna pomyłka'” - dodaje.

Na koniec wskazuje czego Polsce potrzeba. „Musimy sobie zdać sprawę, że jesteśmy u siebie, że możemy rozgonić całe to towarzystwo. Zmienić konstytucję, ordynację wyborczą, oddać Polskę obywatelom. Tak, by do władz wybierali ludzi myślących o Polsce, a nie o brukselskich zaszczytach” - kwituje Kukiz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook