Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Polska jest krajem kolonialnym

07.10.2015

„Władze wolą dotować niemieckie wiatraki. W interesie Berlina jest zamurowanie naszych kopalń”.

Paweł Kukiz pesymistycznie patrzy na sytuację polskiej gospodarki. W jego ocenie jest z nią źle. „Często jestem pytany, czy rzeczywiście z polską gospodarką jest tak źle i czy rzeczywiście nie ma już żadnej nadziei. Na pierwsze pytanie można odpowiedzieć - jest jeszcze gorzej, na drugie - nadzieja jest zawsze, trzeba jednak zmienić system i myślenie o gospodarce” - pisze Kukiz w „Super Expressie”. Zaznacza, że Polska jest krajem kolonialnym. „To, że jesteśmy krajem kolonialnym, jest oczywiste dla każdego, kto ma na tyle oleju w głowie, by olać systemową propagandę, pojechać "w Polskę", spotkać się z ludźmi, dla których wyzwaniem jest zakup wyprawki do szkoły czy obiad następnego dnia. Przeżycie już nie do pierwszego, ale do jutra” - pisze Kukiz.

Dodaje, że był ostatnio na Śląsku. „Byłem na Śląsku, z oszukanymi przez rząd Ewy Kopacz górnikami. Z ludzi, którzy swą ciężką pracą mogliby przyczynić się do wzrostu potęgi Polski, i już z tej racji powinni być przez nas noszeni na rękach, rządzący robią jakichś "wichrzycieli", "związkowych warchołów", "element społecznie nieodpowiedzialny". Tylko patrzeć, jak różnorakie publikatory zaczną wzorem peerelowskiej propagandy mówić o górnikach jako o "wrogach ludu", czy "zaplutych karłach reakcji". Jak jest naprawdę? Górnicy walczą o swój byt, ale także o żywotny, Polski. Interes, który ludzie systemu i jego obrońcy zostawili na unijnym raucie, poklepani po plecach przez nadzorców z Berlina” - tłumaczy muzyk.

Lider Ruchu Kukiza wskazuje, że „przez lata Polska stała węglem”. „To na węglu oparty był cały polski przemysł, to górnictwo przyczyniało się do tworzenia polskiego dobrobytu. Co dla dobrobytu zrobili rządzący? Podpisali kretyńską konwencję klimatyczną, przez którą musimy ograniczać wydobycie węgla. Ktoś powie - ochrona środowiska. Owszem, to ważne. Aby o środowisko zadbać, nie trzeba jednak zmniejszać wydobycia. Wystarczy wprowadzić wysokiej jakości, ograniczające emisję spalin filtry w kominach” - zaznacza polityk.

Dodaje, że „'Polskie' władze wolą dotować niemieckie wiatraki”. „A w interesie Berlina jest zamurowanie naszych kopalń, najlepiej z całym inwentarzem. Jak bardzo Niemcom zależy na czystym powietrzu, widzimy po aferze Volkswagena. Koncern zaniżał wartości emisji spalin z silników Diesla. I co? Niemcy gaszą nam światło, nie chcąc naszego węgla. Jednocześnie chcą wprowadzić swoje Volkswageny i tam smród im nie przeszkadza, afera to 'drobna pomyłka'” - dodaje.

Na koniec wskazuje czego Polsce potrzeba. „Musimy sobie zdać sprawę, że jesteśmy u siebie, że możemy rozgonić całe to towarzystwo. Zmienić konstytucję, ordynację wyborczą, oddać Polskę obywatelom. Tak, by do władz wybierali ludzi myślących o Polsce, a nie o brukselskich zaszczytach” - kwituje Kukiz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook