Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Polityka to nie sposób na zarabianie pieniędzy

20.07.2016

Kukiz zapowiedział, że będzie głosował przeciwko podwyżkom dla posłów i senatorów.

Paweł Kukiz mówił dziś w „Salonie politycznym Trójki”, że będzie namawiał posłów do oddania pieniędzy z podwyżek na cele charytatywne.

"Z całą pewnością te pieniądze z podwyżek będę przeznaczał na działalność charytatywną. Nie zostawię im tych pieniędzy" - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z Pawłem Lisickim.

"Mówią: niech pan nie pobiera tych pieniędzy. No jak to mam nie pobierać? Muszę, bo oni mi je przejedzą. Będę chciał namówić również do takiej idei posłów i z tego, co wiem, połowa posłów Kukiz ’15 na dzień dzisiejszy zgadza się z tą koncepcją. Wiem, że na pewno będzie te pieniądze przeznaczać, a dla reszty to będzie test. Jeżeli się okaże, że te pieniądze będą pobierać, to okaże się, że oszukali wyborców" - dodał.

Kukiz zapowiedział, że będzie głosował przeciwko ustawie PiS o podwyżkach dla posłów i senatorów. Nie będzie dyscypliny partyjnej w jego klubie parlamentarnym. członkowie klubu Kukiz ‘15 będą głosować zgodnie z własnym sumieniem.

"Państwo się zadłuża, deficyt jest najwyższy w historii. Przyznawanie sobie podwyżek to zwykła ludzka bezczelność" - podkreślił Kukiz.

"Życzyłbym sobie, aby PiS nie krzyczało z sali sejmowej: 8 lat, 8 lat, Polska w ruinie. Dopiero co PO skończyła władzę. W kampanii wyborczej dowiadywałem się od PiS-u, że Polska jest w ruinie" - mówił Kukiz. "Okazuje się, że nie jest, skoro Polskę stać w tej chwili na drastyczne podwyższenie płac pani premier czy ministrom. Oczywiście ironizuję w tej chwili, ale rozumiem, gdyby nagle okazało się, że w ciągu pół roku zostały przeprowadzone takie zmiany, że rośnie PKB i Polska rośnie w siłę, a ludziom się żyje dostatnie. Ale w przypadku, gdy państwo się zadłuża, gdy deficyt budżetowy jest najwyższy w historii, gdy wszystko leci na pożyczkach, a wicepremier twierdzi, że 20 mld na 500+ trzeba będzie oddać, przyznawanie sobie podwyżek to bezczelność. Zwykła ludzka bezczelność" - podkreślił.

W ocenie Kukiza polityka powinna być traktowana jako misja i służba ludziom. "Ten kto idzie do polityki powinien traktować to jako misję. Nie zapominajmy o tym. Polityka to jest służba, a nie sposób na życie i zarabianie pieniędzy. To powinien być priorytet podparty również profesjonalizmem" - stwierdził.

Odniósł się również do stwierdzenia Pawła Lisieckiego, ze brak podwyżek może sprawić, że eksperci nie będą chcieli pracować w administracji publicznej. "Ci eksperci, o których Pan wspomina to są bardzo często ludzie opłacani właśnie przez państwo jako eksperci jako specjaliści. Tak jak mamy agencję Hofmana, który niby nie partycypuje w polityce, a praktycznie partycypuje w polityce zarabiając znacznie lepsze pieniądze, według mojej wiedzy i tego, co się mówi, to od razu zaznaczam, prowadząc firmę, która pełni jakąś rolę wykonawców zleceń PiSu" - powiedział.

[fot. youtube.com]

Polskie Radio/emer

Warto poczytać

 1. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook