Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Polityka to nie sposób na zarabianie pieniędzy

20.07.2016

Kukiz zapowiedział, że będzie głosował przeciwko podwyżkom dla posłów i senatorów.

Paweł Kukiz mówił dziś w „Salonie politycznym Trójki”, że będzie namawiał posłów do oddania pieniędzy z podwyżek na cele charytatywne.

"Z całą pewnością te pieniądze z podwyżek będę przeznaczał na działalność charytatywną. Nie zostawię im tych pieniędzy" - powiedział Paweł Kukiz w rozmowie z Pawłem Lisickim.

"Mówią: niech pan nie pobiera tych pieniędzy. No jak to mam nie pobierać? Muszę, bo oni mi je przejedzą. Będę chciał namówić również do takiej idei posłów i z tego, co wiem, połowa posłów Kukiz ’15 na dzień dzisiejszy zgadza się z tą koncepcją. Wiem, że na pewno będzie te pieniądze przeznaczać, a dla reszty to będzie test. Jeżeli się okaże, że te pieniądze będą pobierać, to okaże się, że oszukali wyborców" - dodał.

Kukiz zapowiedział, że będzie głosował przeciwko ustawie PiS o podwyżkach dla posłów i senatorów. Nie będzie dyscypliny partyjnej w jego klubie parlamentarnym. członkowie klubu Kukiz ‘15 będą głosować zgodnie z własnym sumieniem.

"Państwo się zadłuża, deficyt jest najwyższy w historii. Przyznawanie sobie podwyżek to zwykła ludzka bezczelność" - podkreślił Kukiz.

"Życzyłbym sobie, aby PiS nie krzyczało z sali sejmowej: 8 lat, 8 lat, Polska w ruinie. Dopiero co PO skończyła władzę. W kampanii wyborczej dowiadywałem się od PiS-u, że Polska jest w ruinie" - mówił Kukiz. "Okazuje się, że nie jest, skoro Polskę stać w tej chwili na drastyczne podwyższenie płac pani premier czy ministrom. Oczywiście ironizuję w tej chwili, ale rozumiem, gdyby nagle okazało się, że w ciągu pół roku zostały przeprowadzone takie zmiany, że rośnie PKB i Polska rośnie w siłę, a ludziom się żyje dostatnie. Ale w przypadku, gdy państwo się zadłuża, gdy deficyt budżetowy jest najwyższy w historii, gdy wszystko leci na pożyczkach, a wicepremier twierdzi, że 20 mld na 500+ trzeba będzie oddać, przyznawanie sobie podwyżek to bezczelność. Zwykła ludzka bezczelność" - podkreślił.

W ocenie Kukiza polityka powinna być traktowana jako misja i służba ludziom. "Ten kto idzie do polityki powinien traktować to jako misję. Nie zapominajmy o tym. Polityka to jest służba, a nie sposób na życie i zarabianie pieniędzy. To powinien być priorytet podparty również profesjonalizmem" - stwierdził.

Odniósł się również do stwierdzenia Pawła Lisieckiego, ze brak podwyżek może sprawić, że eksperci nie będą chcieli pracować w administracji publicznej. "Ci eksperci, o których Pan wspomina to są bardzo często ludzie opłacani właśnie przez państwo jako eksperci jako specjaliści. Tak jak mamy agencję Hofmana, który niby nie partycypuje w polityce, a praktycznie partycypuje w polityce zarabiając znacznie lepsze pieniądze, według mojej wiedzy i tego, co się mówi, to od razu zaznaczam, prowadząc firmę, która pełni jakąś rolę wykonawców zleceń PiSu" - powiedział.

[fot. youtube.com]

Polskie Radio/emer

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook