Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Ostry spór jest dla narodu zabójczy

23.12.2015

„Warto przestać słuchać partyjnych liderów i medialnych tłustych kocurów, a zacząć rozmawiać”.

Paweł Kukiz na łamach „Super Expressu” odnosi się do ulicznych protestów, jakie mają miejsce od początku rządów PiS. „Ulicami polskich miast przeszły marsze przeciwników, a w Warszawie także zwolenników rządu. Nie braliśmy w nich udziału, ponieważ uważamy, że marsze tego typu nie służą łączeniu, ale dzieleniu społeczeństwa. Jednak - niezależnie od stosunku do polityków i medialnych baronów, których do aktywności zmusił fakt, że boją się utraty lukratywnych posad - jestem przekonany, że większość uczestników protestów KOD stanowili ludzie, którzy autentycznie troszczą się o jakość polskiej demokracji” - pisze lider Kukiz'15.

Zaznacza, że „większość marszu PiS stanowili nie politycy tej partii, ale szczerzy patrioci, dla których uczestnictwo w proteście było formą wyrażenia ich miłości do Ojczyzny”. „Czy grupy te, uczestników demonstracji KOD i PiS, można jakoś pojednać? Tak, ale aby tak się stało, warto przestać słuchać partyjnych liderów i medialnych tłustych kocurów, a zacząć rozmawiać” - zaznacza.

Dodaje, że okazją będzie wspólne siedzenie przy wigilijnym stole. „Bracia, z których jeden głosuje na prawicę, drugi na lewicę, a trzeci na ruch obywatelski, wciąż stanowią jedną rodzinę. Tak samo szeregowi uczestnicy obu marszów stanowią jeden wspaniały naród. Konflikt, ostry spór jest dla tego narodu zabójczy. Winni jemu są po trosze politycy, media, ale przede wszystkim konflikt ten wymusza konstytucja przyjęta w 1997 r.” - przekonuje Kukiz.

Dodaje, że „potrzebna jest Konstytucja dająca system prezydencki, w którym to prezydent odpowiada za władzę wykonawczą, konstytucja. w której w wyborach do Sejmu ordynacja proporcjonalna zastąpiona jest większościową, a władza wykonawcza i ustawodawcza nie mogą być łączone (nie wolno być jednocześnie posłem i ministrem)”. „Konstytucja, w której obywatele nie są bez szans wobec władzy sądowniczej, istnieje możliwość jej kontrolowania, a także wybierania sędziów najniższej instancji w wyborach powszechnych. Taką konstytucję wypracować może nie żadna partia, ale obywatele. Jestem przekonany, że to się uda. A wszystkim czytelnikom składam z całego serca życzenia błogosławionych, wesołych Świąt” - tłumaczy.

ez
[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook