Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Ostry spór jest dla narodu zabójczy

23.12.2015

„Warto przestać słuchać partyjnych liderów i medialnych tłustych kocurów, a zacząć rozmawiać”.

Paweł Kukiz na łamach „Super Expressu” odnosi się do ulicznych protestów, jakie mają miejsce od początku rządów PiS. „Ulicami polskich miast przeszły marsze przeciwników, a w Warszawie także zwolenników rządu. Nie braliśmy w nich udziału, ponieważ uważamy, że marsze tego typu nie służą łączeniu, ale dzieleniu społeczeństwa. Jednak - niezależnie od stosunku do polityków i medialnych baronów, których do aktywności zmusił fakt, że boją się utraty lukratywnych posad - jestem przekonany, że większość uczestników protestów KOD stanowili ludzie, którzy autentycznie troszczą się o jakość polskiej demokracji” - pisze lider Kukiz'15.

Zaznacza, że „większość marszu PiS stanowili nie politycy tej partii, ale szczerzy patrioci, dla których uczestnictwo w proteście było formą wyrażenia ich miłości do Ojczyzny”. „Czy grupy te, uczestników demonstracji KOD i PiS, można jakoś pojednać? Tak, ale aby tak się stało, warto przestać słuchać partyjnych liderów i medialnych tłustych kocurów, a zacząć rozmawiać” - zaznacza.

Dodaje, że okazją będzie wspólne siedzenie przy wigilijnym stole. „Bracia, z których jeden głosuje na prawicę, drugi na lewicę, a trzeci na ruch obywatelski, wciąż stanowią jedną rodzinę. Tak samo szeregowi uczestnicy obu marszów stanowią jeden wspaniały naród. Konflikt, ostry spór jest dla tego narodu zabójczy. Winni jemu są po trosze politycy, media, ale przede wszystkim konflikt ten wymusza konstytucja przyjęta w 1997 r.” - przekonuje Kukiz.

Dodaje, że „potrzebna jest Konstytucja dająca system prezydencki, w którym to prezydent odpowiada za władzę wykonawczą, konstytucja. w której w wyborach do Sejmu ordynacja proporcjonalna zastąpiona jest większościową, a władza wykonawcza i ustawodawcza nie mogą być łączone (nie wolno być jednocześnie posłem i ministrem)”. „Konstytucja, w której obywatele nie są bez szans wobec władzy sądowniczej, istnieje możliwość jej kontrolowania, a także wybierania sędziów najniższej instancji w wyborach powszechnych. Taką konstytucję wypracować może nie żadna partia, ale obywatele. Jestem przekonany, że to się uda. A wszystkim czytelnikom składam z całego serca życzenia błogosławionych, wesołych Świąt” - tłumaczy.

ez
[Fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook