Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Ostry spór jest dla narodu zabójczy

23.12.2015

„Warto przestać słuchać partyjnych liderów i medialnych tłustych kocurów, a zacząć rozmawiać”.

Paweł Kukiz na łamach „Super Expressu” odnosi się do ulicznych protestów, jakie mają miejsce od początku rządów PiS. „Ulicami polskich miast przeszły marsze przeciwników, a w Warszawie także zwolenników rządu. Nie braliśmy w nich udziału, ponieważ uważamy, że marsze tego typu nie służą łączeniu, ale dzieleniu społeczeństwa. Jednak - niezależnie od stosunku do polityków i medialnych baronów, których do aktywności zmusił fakt, że boją się utraty lukratywnych posad - jestem przekonany, że większość uczestników protestów KOD stanowili ludzie, którzy autentycznie troszczą się o jakość polskiej demokracji” - pisze lider Kukiz'15.

Zaznacza, że „większość marszu PiS stanowili nie politycy tej partii, ale szczerzy patrioci, dla których uczestnictwo w proteście było formą wyrażenia ich miłości do Ojczyzny”. „Czy grupy te, uczestników demonstracji KOD i PiS, można jakoś pojednać? Tak, ale aby tak się stało, warto przestać słuchać partyjnych liderów i medialnych tłustych kocurów, a zacząć rozmawiać” - zaznacza.

Dodaje, że okazją będzie wspólne siedzenie przy wigilijnym stole. „Bracia, z których jeden głosuje na prawicę, drugi na lewicę, a trzeci na ruch obywatelski, wciąż stanowią jedną rodzinę. Tak samo szeregowi uczestnicy obu marszów stanowią jeden wspaniały naród. Konflikt, ostry spór jest dla tego narodu zabójczy. Winni jemu są po trosze politycy, media, ale przede wszystkim konflikt ten wymusza konstytucja przyjęta w 1997 r.” - przekonuje Kukiz.

Dodaje, że „potrzebna jest Konstytucja dająca system prezydencki, w którym to prezydent odpowiada za władzę wykonawczą, konstytucja. w której w wyborach do Sejmu ordynacja proporcjonalna zastąpiona jest większościową, a władza wykonawcza i ustawodawcza nie mogą być łączone (nie wolno być jednocześnie posłem i ministrem)”. „Konstytucja, w której obywatele nie są bez szans wobec władzy sądowniczej, istnieje możliwość jej kontrolowania, a także wybierania sędziów najniższej instancji w wyborach powszechnych. Taką konstytucję wypracować może nie żadna partia, ale obywatele. Jestem przekonany, że to się uda. A wszystkim czytelnikom składam z całego serca życzenia błogosławionych, wesołych Świąt” - tłumaczy.

ez
[Fot. PAP/Rafał Guz]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook