Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Osią sporu nie jest "dymanie" nas przez Bolka lub Lolka

12.12.2014

„Jeśli obaj używają mydła dajemy się wkręcić w "spór" czyje mydło jest lepsze, bo mniej piecze”.

Paweł Kukiz, znany muzyk, a ostatnio również samorządowiec, konsekwentnie piętnuje pasożytniczą działalność polskich polityków. W ostatnich wpisach jednoznacznie ocenia doniesienia związane z finansami ludzi publicznych oraz gospodarowaniem majątkiem majątkiem publicznym.

Kukiz komentował m.in. wiadomość, że Hanna Gronkiewicz-Waltz rozdała na premie dla swoich urzędników aż 18 mln złotych. Muzyk przypomina przy tym, co HGW i jej partia mówiła przy okazji referendum dotyczącego odwołania władz stolicy.

„Pamiętacie jakie larum podniosła Partia Miłości przed rozpisaniem referendum w sprawie odwołania HGW w W-wie? Że straszne koszty, że nas nie stać..... Kosztowało ok. 3 mln złotych.... NeoLud Warszawy (czyli MWzDM, korpa, urzędnicy,propagandziści,etc) zaufał Hani! Poszedł, zagłosował i .... Hanka się odwdzięczyła! A Wy, którzy siedzieliście w domach - mata, co chceta!” - pisze Kukiz, słusznie wskazując na hipokryzję w działaniu władz stolicy.

W innym wpisie Kukiz komentuje słowa Sławomira Nitrasa z PO, który tłumaczył Radosława Sikorskiego z afery kilometrówkowej. W ocenie Nitrasa był szef MSZ wytłumaczył już wszystko i się oczyścił.

Paweł Kukiz jednak ma inne zdanie. Zachęcając do przeczytania wywiadu z Nitrasem pisze: „A tu link do jednego z odcinków serialu, który premierę miał w 1989 roku. Tytuł serialu : 'Zdrowie wasze w gardła nasze'” - zagaja Kukiz i dodaje: „Dzisiejszy odcinek nosi podtytuł 'Oni kradną więcej'...”.

„Widzowie (czyli my) od 25 lat z zapartym tchem obserwują przygody Bolków i Lolków i całymi rodzinami kłócą się o to, czy lepiej być molestowanym przez Bolka czy może jednak przez Lolka. Innymi słowy od 25 lat nie jest dla nas ważne, że tak Bolek jak i Lolek "robią sobie dobrze" traktując nas instrumentalnie ale ważne jest, kiedy nas mniej boli . Bo do tego, że nas boli już dawno się przyzwyczailiśmy i przywykliśmy” - wskazuje muzyk.

Dodaje, że „osią naszego wewnętrznego sporu nie jest fakt samego "dymania" nas przez Bolka lub Lolka ale problem, czy robią to z mydłem czy bez”. „A jeśli obaj-w danym czasokresie- używają mydła to dajemy się wkręcić w ich "spór" czyje mydło jest lepsze , bo mniej piecze” - kończy swój wpis Paweł Kukiz.

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook