Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Osią sporu nie jest "dymanie" nas przez Bolka lub Lolka

12.12.2014

„Jeśli obaj używają mydła dajemy się wkręcić w "spór" czyje mydło jest lepsze, bo mniej piecze”.

Paweł Kukiz, znany muzyk, a ostatnio również samorządowiec, konsekwentnie piętnuje pasożytniczą działalność polskich polityków. W ostatnich wpisach jednoznacznie ocenia doniesienia związane z finansami ludzi publicznych oraz gospodarowaniem majątkiem majątkiem publicznym.

Kukiz komentował m.in. wiadomość, że Hanna Gronkiewicz-Waltz rozdała na premie dla swoich urzędników aż 18 mln złotych. Muzyk przypomina przy tym, co HGW i jej partia mówiła przy okazji referendum dotyczącego odwołania władz stolicy.

„Pamiętacie jakie larum podniosła Partia Miłości przed rozpisaniem referendum w sprawie odwołania HGW w W-wie? Że straszne koszty, że nas nie stać..... Kosztowało ok. 3 mln złotych.... NeoLud Warszawy (czyli MWzDM, korpa, urzędnicy,propagandziści,etc) zaufał Hani! Poszedł, zagłosował i .... Hanka się odwdzięczyła! A Wy, którzy siedzieliście w domach - mata, co chceta!” - pisze Kukiz, słusznie wskazując na hipokryzję w działaniu władz stolicy.

W innym wpisie Kukiz komentuje słowa Sławomira Nitrasa z PO, który tłumaczył Radosława Sikorskiego z afery kilometrówkowej. W ocenie Nitrasa był szef MSZ wytłumaczył już wszystko i się oczyścił.

Paweł Kukiz jednak ma inne zdanie. Zachęcając do przeczytania wywiadu z Nitrasem pisze: „A tu link do jednego z odcinków serialu, który premierę miał w 1989 roku. Tytuł serialu : 'Zdrowie wasze w gardła nasze'” - zagaja Kukiz i dodaje: „Dzisiejszy odcinek nosi podtytuł 'Oni kradną więcej'...”.

„Widzowie (czyli my) od 25 lat z zapartym tchem obserwują przygody Bolków i Lolków i całymi rodzinami kłócą się o to, czy lepiej być molestowanym przez Bolka czy może jednak przez Lolka. Innymi słowy od 25 lat nie jest dla nas ważne, że tak Bolek jak i Lolek "robią sobie dobrze" traktując nas instrumentalnie ale ważne jest, kiedy nas mniej boli . Bo do tego, że nas boli już dawno się przyzwyczailiśmy i przywykliśmy” - wskazuje muzyk.

Dodaje, że „osią naszego wewnętrznego sporu nie jest fakt samego "dymania" nas przez Bolka lub Lolka ale problem, czy robią to z mydłem czy bez”. „A jeśli obaj-w danym czasokresie- używają mydła to dajemy się wkręcić w ich "spór" czyje mydło jest lepsze , bo mniej piecze” - kończy swój wpis Paweł Kukiz.

TK
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 2. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 3. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 4. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 5. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 6. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 7. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook