Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Od ponad 30 lat mamy identyczne problemy

28.05.2015

„Już bardziej się nie da zabetonować polskiej sceny politycznej. Oni wszyscy już byli”.

Paweł Kukiz nie ustaje w walce o zmiany w Polsce. W jednym z ostatnich wpisów na Facebooku wskazuje, że Postulaty MKS z 1980 roku nie są spełnione. „Jeszcze raz przypomnę punkt 13 z 21 Postulatów MKS z 1980: 'Wprowadzić zasady doboru kadry kierowniczej na zasadach kwalifikacji, a nie przynależności partyjnej'. No to macie - 36 lat później, w tym waszym doskonałym ustroju demokratycznym” - tłumaczy Paweł Kukiz, linkując wiadomość, że członkowie PO powołani w skład różnego rodzaju spółek skarbu państwa pobierają miliony złotych pensji. Jak widać Pawłowi Kukizowi się to nie podoba. I trudno się dziwić.

Jednak wpis Kukiza nie został zdaje się dobrze zrozumiany. Niemal natychmiast opublikował bowiem nowy wpis, w którym zwraca się do "niepotrafiących czytać ze zrozumieniem"...

„W jednym z postów napisałem "program". Nie MÓJ program tylko "Solidarności" z 1980 roku. Naiwnie liczyłem na przebłyski intelektu u niektórych i znalezienie ANALOGII do naszej dzisiejszej sytuacji. Że zauważą, iż od ponad 30 lat w tym "cudnym, demokratycznym i niezabetonowanym" Systemie partiokratycznym mamy prawie IDENTYCZNE problemy Czyli: m.in. podawanie w mainstreamie nieprawdziwego obrazu sytuacji społeczno-gospodarczej, brak dostępu do mieszkań dla młodych ludzi, niskie płace, wysoki wiek emerytalny, PARTYJNIAKÓW bez kwalifikacji i BEZKARNYCH w spółkach SP za kolosalne pieniądze, dramatyczny stan Służby Zdrowia i opieki medycznej, itd ...” - zaznacza Kukiz.

Dodaje, że „chciał postem uświadomić wszystkim bojącym się "zabetonowania" sceny politycznej, że już BARDZIEJ SIĘ NIE DA jej zabetonować. Oni wszyscy już byli! Od 1989 - ba, od 1945- wybierają się sami spomiędzy siebie a problemy jakie były - takie zostały. Jedno pewne. W tym obecnym "niezabetonowanym" Systemie z całą pewnością im się żyje coraz lepiej i dostatniej” - kończy swój wpis Paweł Kukiz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook