Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz o władzy: Arogancja tych mafiozów jest porażająca

28.10.2014

Paweł Kukiz nie kryje oburzenia stanowiskiem posła Adama Szejnfelda, który skrytykował komitety obywatelskie startujące masowo w wyborach samorządowych.

Zdaniem posła PO „partie to najlepsza forma przedstawicielska”. Baron Platformy odpartyjnienie nazwał abstrakcją, a obywateli którzy chcą odpartyjnienia określił jako tych, którzy wierzą w fikcję.

Na takie stanowisko Szejnfelda odpowiedział znany muzyk, który od lat popiera odpartyjnienie polskiej polityki. „Arogancja tych mafiozów jest porażająca. Adam Szejnfeld uważa, że partie to najlepsza forma przedstawicielska. Odpartyjnienie nazwał abstrakcją, a obywateli którzy chcą odpartyjnienia określił jako tych, którzy wierzą w fikcję” - pisze Kukiz na Facebooku.

Dodaje, że „jednego nie można im odmówić - skuteczności i cynizmu”. „To co wykonał Tusk to - mówię serio - mistrzostwo świata. Upadł (po taśmach) rząd a on to przekuł w sukces. Znaczy zagłuszył upadek niby epokowym osiągnięciem w postaci jego unijnej prezydentury” - wyjaśnia Kukiz.

Dodaje, że przeraża go, jak wielu ludzi kupuje narrację dominujących mediów. „Jego ucieczkę i azyl w Brukseli wykreowano w mediach na poświęcenie. Dla nas oczywiście. Dla Polski.... I przerażające jak wielu z nas w to uwierzyło....” - tłumaczy.

Kukiz wskazuje, że „pesymizm służy tej sitwie”, a kretynami nazywa tych, „którzy dają im się doić”.

TK
[Fot. Strona P.Kukiza]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook