Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz o transferach na listach PO: zdornowacenie

09.09.2015

„Oni kpią z nas wszystkich” – tak w swoim felietonie w „Super Expressie” Paweł Kukiz komentuje transfery na listach Platformy Obywatelskiej.

Lider Kukiz’15 skupia się przede wszystkim na Ludwiku Dornie. „ Straszne czasy "PiS-owskiego mroku" przypomniała przed tygodniem najjaśniej nam  panująca premier Ewa Kopacz. Spojrzałem i przetarłem oczy. Oto obok szefowej rządu stał nie kto inny jak Ludwik Dorn. Ten sam, który w środku "PiS-owskiej nocy" był główną twarzą rządu Jarosława Kaczyńskiego. Rządu, powrotem którego pani premier raczy nas dziś straszyć. To ten sam Ludwik Dorn, który jeszcze niedawno przez Stefana Niesiołowskiego był nazywany kanalią, a sam Ewę Kopacz nazywał nicością” – opisuje Kukiz. 


Muzyk wypomina Dornowi wypomina rozwożenie hamburgerów urzędnikom MSWiA jego służbowymi samochodami, a także rozwożenie urzędników. I podsumowuje: „W sumie trudno się dziwić, że Dorn do PO trafił. Puste samoloty latające za podróżami Kopacz są dornowych blue taxi rozwinięciem. To "trzeci bliźniak" był więc prekursorem tego, co rząd PO jeszcze wyolbrzymił”.

Były kandydat na prezydenta odnosi się też do przejścia do Platformy byłego spin doktora PiS Michała Kamińskiego oraz byłego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego. Całe zjawisko nazywa „zdornowaceniem”.

„Oni mówić mogą wszystko. A następnego dnia coś zupełnie innego. Mogą być wierzący w poniedziałek, niewierzący we wtorek, socjalni w środę i liberalni w czwartek. I jeszcze bezczelnie zapewniać, że swych poglądów nie zmienili nigdy” – zauważa.

Muzyk stwierdza, że to wynika z fatalnego stanu demokracji w Polsce i jak zwykle przekonuje, że rozwiązaniem byłoby wprowadzenie JOW-ów. Uważa, że porażka  referendum Komorowskiego to wina byłego prezydenta.

„Jest to jednak też chwilowy triumf systemu. Ludzi, którzy jak Dorn mogą zmieniać partie jak rękawiczki i śmiać nam się w oczy. Jednak prawdziwa droga do zmian w Polsce dopiero się rozpoczyna. Na pewno nie ustąpimy” – zapowiada Kukiz.

lap/se.pl

[fot. PAP/Maciej Kulczyński/Stefczyk.info]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook