Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz o transferach na listach PO: zdornowacenie

09.09.2015

„Oni kpią z nas wszystkich” – tak w swoim felietonie w „Super Expressie” Paweł Kukiz komentuje transfery na listach Platformy Obywatelskiej.

Lider Kukiz’15 skupia się przede wszystkim na Ludwiku Dornie. „ Straszne czasy "PiS-owskiego mroku" przypomniała przed tygodniem najjaśniej nam  panująca premier Ewa Kopacz. Spojrzałem i przetarłem oczy. Oto obok szefowej rządu stał nie kto inny jak Ludwik Dorn. Ten sam, który w środku "PiS-owskiej nocy" był główną twarzą rządu Jarosława Kaczyńskiego. Rządu, powrotem którego pani premier raczy nas dziś straszyć. To ten sam Ludwik Dorn, który jeszcze niedawno przez Stefana Niesiołowskiego był nazywany kanalią, a sam Ewę Kopacz nazywał nicością” – opisuje Kukiz. 


Muzyk wypomina Dornowi wypomina rozwożenie hamburgerów urzędnikom MSWiA jego służbowymi samochodami, a także rozwożenie urzędników. I podsumowuje: „W sumie trudno się dziwić, że Dorn do PO trafił. Puste samoloty latające za podróżami Kopacz są dornowych blue taxi rozwinięciem. To "trzeci bliźniak" był więc prekursorem tego, co rząd PO jeszcze wyolbrzymił”.

Były kandydat na prezydenta odnosi się też do przejścia do Platformy byłego spin doktora PiS Michała Kamińskiego oraz byłego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego. Całe zjawisko nazywa „zdornowaceniem”.

„Oni mówić mogą wszystko. A następnego dnia coś zupełnie innego. Mogą być wierzący w poniedziałek, niewierzący we wtorek, socjalni w środę i liberalni w czwartek. I jeszcze bezczelnie zapewniać, że swych poglądów nie zmienili nigdy” – zauważa.

Muzyk stwierdza, że to wynika z fatalnego stanu demokracji w Polsce i jak zwykle przekonuje, że rozwiązaniem byłoby wprowadzenie JOW-ów. Uważa, że porażka  referendum Komorowskiego to wina byłego prezydenta.

„Jest to jednak też chwilowy triumf systemu. Ludzi, którzy jak Dorn mogą zmieniać partie jak rękawiczki i śmiać nam się w oczy. Jednak prawdziwa droga do zmian w Polsce dopiero się rozpoczyna. Na pewno nie ustąpimy” – zapowiada Kukiz.

lap/se.pl

[fot. PAP/Maciej Kulczyński/Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook