Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz o transferach na listach PO: zdornowacenie

09.09.2015

„Oni kpią z nas wszystkich” – tak w swoim felietonie w „Super Expressie” Paweł Kukiz komentuje transfery na listach Platformy Obywatelskiej.

Lider Kukiz’15 skupia się przede wszystkim na Ludwiku Dornie. „ Straszne czasy "PiS-owskiego mroku" przypomniała przed tygodniem najjaśniej nam  panująca premier Ewa Kopacz. Spojrzałem i przetarłem oczy. Oto obok szefowej rządu stał nie kto inny jak Ludwik Dorn. Ten sam, który w środku "PiS-owskiej nocy" był główną twarzą rządu Jarosława Kaczyńskiego. Rządu, powrotem którego pani premier raczy nas dziś straszyć. To ten sam Ludwik Dorn, który jeszcze niedawno przez Stefana Niesiołowskiego był nazywany kanalią, a sam Ewę Kopacz nazywał nicością” – opisuje Kukiz. 


Muzyk wypomina Dornowi wypomina rozwożenie hamburgerów urzędnikom MSWiA jego służbowymi samochodami, a także rozwożenie urzędników. I podsumowuje: „W sumie trudno się dziwić, że Dorn do PO trafił. Puste samoloty latające za podróżami Kopacz są dornowych blue taxi rozwinięciem. To "trzeci bliźniak" był więc prekursorem tego, co rząd PO jeszcze wyolbrzymił”.

Były kandydat na prezydenta odnosi się też do przejścia do Platformy byłego spin doktora PiS Michała Kamińskiego oraz byłego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego. Całe zjawisko nazywa „zdornowaceniem”.

„Oni mówić mogą wszystko. A następnego dnia coś zupełnie innego. Mogą być wierzący w poniedziałek, niewierzący we wtorek, socjalni w środę i liberalni w czwartek. I jeszcze bezczelnie zapewniać, że swych poglądów nie zmienili nigdy” – zauważa.

Muzyk stwierdza, że to wynika z fatalnego stanu demokracji w Polsce i jak zwykle przekonuje, że rozwiązaniem byłoby wprowadzenie JOW-ów. Uważa, że porażka  referendum Komorowskiego to wina byłego prezydenta.

„Jest to jednak też chwilowy triumf systemu. Ludzi, którzy jak Dorn mogą zmieniać partie jak rękawiczki i śmiać nam się w oczy. Jednak prawdziwa droga do zmian w Polsce dopiero się rozpoczyna. Na pewno nie ustąpimy” – zapowiada Kukiz.

lap/se.pl

[fot. PAP/Maciej Kulczyński/Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook