Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz o transferach na listach PO: zdornowacenie

09.09.2015

„Oni kpią z nas wszystkich” – tak w swoim felietonie w „Super Expressie” Paweł Kukiz komentuje transfery na listach Platformy Obywatelskiej.

Lider Kukiz’15 skupia się przede wszystkim na Ludwiku Dornie. „ Straszne czasy "PiS-owskiego mroku" przypomniała przed tygodniem najjaśniej nam  panująca premier Ewa Kopacz. Spojrzałem i przetarłem oczy. Oto obok szefowej rządu stał nie kto inny jak Ludwik Dorn. Ten sam, który w środku "PiS-owskiej nocy" był główną twarzą rządu Jarosława Kaczyńskiego. Rządu, powrotem którego pani premier raczy nas dziś straszyć. To ten sam Ludwik Dorn, który jeszcze niedawno przez Stefana Niesiołowskiego był nazywany kanalią, a sam Ewę Kopacz nazywał nicością” – opisuje Kukiz. 


Muzyk wypomina Dornowi wypomina rozwożenie hamburgerów urzędnikom MSWiA jego służbowymi samochodami, a także rozwożenie urzędników. I podsumowuje: „W sumie trudno się dziwić, że Dorn do PO trafił. Puste samoloty latające za podróżami Kopacz są dornowych blue taxi rozwinięciem. To "trzeci bliźniak" był więc prekursorem tego, co rząd PO jeszcze wyolbrzymił”.

Były kandydat na prezydenta odnosi się też do przejścia do Platformy byłego spin doktora PiS Michała Kamińskiego oraz byłego lidera SLD Grzegorza Napieralskiego. Całe zjawisko nazywa „zdornowaceniem”.

„Oni mówić mogą wszystko. A następnego dnia coś zupełnie innego. Mogą być wierzący w poniedziałek, niewierzący we wtorek, socjalni w środę i liberalni w czwartek. I jeszcze bezczelnie zapewniać, że swych poglądów nie zmienili nigdy” – zauważa.

Muzyk stwierdza, że to wynika z fatalnego stanu demokracji w Polsce i jak zwykle przekonuje, że rozwiązaniem byłoby wprowadzenie JOW-ów. Uważa, że porażka  referendum Komorowskiego to wina byłego prezydenta.

„Jest to jednak też chwilowy triumf systemu. Ludzi, którzy jak Dorn mogą zmieniać partie jak rękawiczki i śmiać nam się w oczy. Jednak prawdziwa droga do zmian w Polsce dopiero się rozpoczyna. Na pewno nie ustąpimy” – zapowiada Kukiz.

lap/se.pl

[fot. PAP/Maciej Kulczyński/Stefczyk.info]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook