Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz o referendum Komorowskiego: Straciliśmy 100 milionów!

08.09.2015

„Straciliśmy 100 milionów (...) Wymyślone przez Komorowskiego pytania były całkowicie nieczytelne!” – ocenia niedzielne referendum Paweł Kukiz w rozmowie z „Super Expressem”.

Muzyk wskazuje, że pytanie dotyczące rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatnika było już nieaktualne, o finansowaniu partii „absurdalne”, a o JOW-ach nieprecyzyjne. Zdaniem Kukiza niska frekwencja w niedzielę wynikała z wprowadzonej dezinformacji i gry politycznej pomiędzy PO i PiS.

„Mieliśmy do czynienia z ewidentną grą polityczną, która sprowadziła referendum do walki partyjnej. Straciliśmy 100 milionów. Ja do końca starałem się to uratować, przejechałem 10 tysięcy kilometrów, by na spotkaniach z ludźmi propagować ideę JOW i udział w referendum” – twierdzi lider Kukiz’15.

Zaznacza jednak, że brak zainteresowania referendum ze strony obywateli, nie poprowadzi go do zrezygnowania z dalszej działalności politycznej. 

„Ja powiedziałem, że idę do polityki nie dla władzy, ale dla zmiany systemu. Praca na rzecz odzyskania Polski przez obywateli dopiero się rozpoczyna. Choć faktycznie - to, że w niedzielę była tak niska frekwencja, jest triumfem systemu.”

Kukiz twierdzi, że obecność Ludwika Dorna na listach PO jest „prawdziwą kpiną”. O różnorodności światopoglądowej na swoich listach mówi tak: 

„Dążę do społeczeństwa obywatelskiego. I wręcz symboliczne jest dla mnie to, że na listach znajdują się wierzący i niewierzący, konserwatyści i liberałowie. Łączy nas imperatyw zmian w takich sprawach jak reforma wymiaru sprawiedliwości czy ordynacji wyborczej.”

Kukiz tłumaczy też spadek notowań jego ruchu w sondażach. Twierdzi, że ma to związek z brakiem środków finansowych, jakimi dysponują inne partie, a także brakiem rozbudowanych struktur i własnych mediów.

„Czym innym jest start w wyborach prezydenckich, z jasnym jednym komunikatem, czym innym start w wyborach parlamentarnych. Zaraz po głosowaniu studziłem optymizm współpracowników. Wiedziałem, że wynik 20 proc. nie jest do powtórzenia. Wielokrotnie mówiłem też, że kluczowe jest wprowadzenie do Sejmu małej, ale pewnej reprezentacji, uczciwych i pracowitych ludzi, a nie szerokiej grupy, z której posłowie błyskawicznie zasilą inne partie i umocnią system. Nie pozwolę na powtórkę z okrągłego stołu. Deklaruję też, że posłowie, którzy pojawią się w Sejmie z listy Kukiz'15, będą zobligowani do tego, by już na starcie kadencji zrzec się poselskiego immunitetu. Potencjalni posłowie muszą być równi wobec prawa z normalnymi obywatelami. Przywileje im się nie należą”.

Były kandydat na prezydenta zaznacza też, że jego ruch, jeśli wejdzie do Sejmu, pradwdopodobnie nie będzie koalicjantem partii rządzącej.

„Jest bardzo mało prawdopodobne, byśmy weszli w typową koalicję rządową. Raczej zawierać będziemy koalicje celowe, w sprawach konkretnych głosowań. Poprzemy wszelkie rozwiązania proobywatelskie, takie jak odpodatkowanie pracy, reforma wymiaru sprawiedliwości. Jednocześnie głosować będziemy przeciwko wszelkim ustawom, które mogą zaszkodzić Polsce” – przekonuje.

lap/se.pl

[fot. Stefczyk.Info]
 


Warto poczytać

 1. 70cdb516e4b14756914fa91facf4656b 18.01.2017

  Jakubiak: Partie bez idei zawsze tak kończą

  „Przedstawiciele części opozycji niedługo sami się zaorają. W kłamstwach, niedopowiedzeniach, matactwach”.

 2. kostrzewa-zorbaswSieci 18.01.2017

  Kostrzewa-Zorbas we „wSieci”: Po pierwsze – odstraszanie

  „Skuteczne odstraszanie zapobiega wybuchowi zbrojnego konfliktu” – zauważa ekspert.

 3. ziewmkiwsdjwsdf 18.01.2017

  Ziemkiewicz: "Kłamać też trzeba umieć, jełopy!"

  "Nie wiem czy ktoś jeszcze potrzebuje kolejnych dowodów, że „totalna opozycja” to totalne gamonie".

 4. mid-17117234 18.01.2017

  Weiss: Warto coś zrobić, by stworzyć lepszy świat

  "Miałem szczęście przeżyć z pomocą Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata. Warto coś zrobić, by wspólnie z innymi goić te rany i stworzyć lepszy świat".

 5. tajanipapSIEPA 18.01.2017

  Kuźmiuk: No i wybraliśmy chadeka na przewodniczącego PE

  Wygląda na to, że Donald Tusk padnie ofiarą swoich kolegów z PO i PSL w Parlamencie Europejskim, którzy poparli na stanowisko przewodniczącego przedstawiciela swojej frakcji z nadzieją, że uda się jednak ocalić stanowisko Donalda Tuska.

 6. Zrzut-ekranu-2017-01-18-o-095110 18.01.2017

  Szef MON: Komorowski realizował cele obcych służb

  "Było to widać po stosunku do sowieckich służb specjalnych, którymi na terenie Polski miał kierować, czy też objął pieczę nad realizacją tamtych planów".

 7. f37195619187450391dc526f522e8febwsiecizajawka 17.01.2017

  Pyza i Wikło we „wSieci”: Jak Kijowski doił KOD

  „Sprawę już badają dwie prokuratury. Pachnie spektakularnym upadkiem Mateusza Kijowskiego”.

 8. AIW1808201605t57b5801dm800x997c0e72 17.01.2017

  Pietrzak: Opozycja nie ma nic do zaproponowania Polakom

  „W demokracji nie tylko jakość rządu jest istotna, jakość opozycji również”.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook