Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz o Kopacz: To kpina, jakaś prowincjonalna lekarka

22.09.2014

Donald Tusk uciekł do Brukseli przed taśmami – uważa Paweł Kukiz. Dodaje, że Ewa Kopacz jest „prowincjonalną lekarką”.

„Ja im nie wierzę za grosz, dopóki Platforma będzie pod wpływem tego, który uciekł przed taśmami do Brukseli” – mówił Kukiz w TVP Info. Pytany o nowe twarze w rządzie: Ewę Kopacz, Cezarego Grabarczyka stwierdził, że „nie może tych nazwisk słuchać”. Nową premier nazwał „prowincjonalną lekarką”. Pytany, czy po wyjeździe Tuska do Brukseli Platforma się zmieni, Kukiz stwierdził, że „da im szansę, jak Tusk odpowie za to, co zrobił z Polską”.

Ostrych słów muzyk nie szczędził też pod adresem nowego rządu Ewy Kopacz. „Ja nie mogę za bardzo tych nazwisk słuchać. To jest kpina, jakaś prowincjonalna lekarka” – powiedział Kukiz, mając na myśli nową premier polskiego rządu. „Niczego nie spodziewam się po exposé Ewy Kopacz, bo nie będzie czego słuchać” – dodał muzyk.

Muzyk dużą wagę przywiązuje do zmian w ordynacji wyborczej, w tym do konieczności wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych, które obiecywała Platforma Obywatelska kilka lat temu. Na stwierdzenie, że Ewa Kopacz była tą osobą, która swego czasu zorganizowała na ten temat otwartą debatę, odpowiedział, że „on zorganizował ich setki”.

Muzyk był też pytany o kompromitację nowej premier, która nie poradziła sobie z pytaniem o sprzedawanie broni Ukrainie. „Przez ostatni czas polski rząd prowadził taką politykę, że Sikorski z Tuskiem prowokowali Putina, a pomoc humanitarna z kamizelkami kuloodpornymi była zatrzymywana na granicy. Tu nie ma o czym rozmawiać” – przyznał Paweł Kukiz.

„Po co mi exposé pani Kopacz? Wyjdzie i powie, że jej PiS przeszkadza. Ja mam się zastanawiać, co powiedziała pani Ewa Kopacz, która mówiła, że w Smoleńsku kopała na dwa metry, a kopała na 10 centymetrów” – zakończył Kukiz.

ez
[Fot. Strona Pawła Kukiza]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook