Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz: Niech Żyje Polska!

12.11.2015

„Piłsudski, Dmowski, Paderewski: tak różni, ale stanęli razem. Bo Polska jest ponad nami”.

Paweł Kukiz urządził sobie prywatny marsz upamiętniający Święto Niepodległości. „Przed południem odbyłem Marsz Indywidualny” - pisze na Facebooku lider Kukiz'15. Dodaje, że złożył hołd Paderewskiemu, Dmowskiemu i Piłsudskiemu.

„Gdyby w tym samym czasie, prawie 100 lat temu, nie pojawiły się te trzy wybitne a jednocześnie ogromnie różniące się między sobą osobowości to z pewnością nie mówilibyśmy dziś po polsku.

Żołnierz Piłsudski, który zbrojnie Polskę wywalczył, Dmowski - wybitny polityk i wizjoner oraz Paderewski - szanowany w świecie muzyk-dyplomata- negocjator.... Tak różni. Szczególnie dwóch pierwszych. Ale w momencie krytycznym stanęli razem. Bo Polska jest ponad nami” - dodaje Kukiz.

Dodaje, że przekaz medialny 11 listopada był żenujący. „'Przeleciałem' dziś po kanałach tv... ŻENADA... Takie 'wyczekiwanie' na zadymę, żeby 'coś się stało', żeby 'krew się polała'...

W TVP info na przykład reporter pokazywał 'zdemolowany' samochód TVP (raca spadła z mostu i dach opaliła” - tłumaczył.

Na koniec liczył, że Marsz będzie bez burd. „Daj Bóg, by dziś im nie sprawić satysfakcji, choć o prowokatorów nie trudno. Niech Żyje Polska!” - zakończył.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook