Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Niech PiS wspiera o. Rydzyka swoimi pieniędzmi

01.02.2016

"PiS zawdzięcza dużą część swojego elektoratu Radiu Maryja i Telewizji Trwam".

Paweł Kukiz krytycznie ocenia pomysł, by budżet państwa wsparł działania toruńskiej szkoły powiązanej z o. Tadeuszem Rydzykiem. "PiS zawdzięcza dużą część swojego elektoratu Radiu Maryja i Telewizji Trwam. Jeżeli był deal wyborczy to oddajcie ze swoich 100 mln z subwencji 20 mln ojcu Rydzykowi" – mówił Paweł Kukiz, odnosząc się do tej sprawy.

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzyma wsparcie finansowe z budżetu państwa. Zapowiedziała to premier Beata Szydło, mówił o ty także poseł PiS Jacek Sasin. Sasin zapowiedział, że „zostanie wskazany mechanizm”, by przyznać taką pomoc zgodnie z prawem. – Ta uczelnia służy dobrze interesowi publicznemu, szkoli bardzo dobrych dziennikarzy – podkreślał polityk. – Myślę, że będzie (...) mechanizm wskazany, który zgodnie z prawem pozwoli na to wsparcie – zaznaczył.

Paweł Kukiz ostro zareagował, wskazując, że PiS powinien swoją subwencję przekazać szkole o. Rydzyka. Jak widać sprawa dofinansowania wyższej szkoły w Toruniu budzi wiele emocji...

ez
[Fot. Youtube.pl]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook