Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Nie ufam Dutkiewiczowi za grosz!

28.11.2014

„Rozmawiałem chyba ze wszystkimi potencjalnymi sojusznikami w walce o JOW. Od lewa do prawa. Ze wszystkimi oprócz … Rafała Dutkiewicza” - napisał na Facebooku muzyk Paweł Kukiz.

Artysta przekonuje, że ws. poparcia dla jego inicjatywy dotyczącej JOW-ów rozmawiał z prawie każdą opcją polityczną.

„Rozmawiałem chyba ze wszystkimi potencjalnymi sojusznikami w walce o JOW. Od lewa do prawa. Ze wszystkimi oprócz … Rafała Dutkiewicza(...)Dlaczego? Bo od ośmiu lat nie mam do niego za grosz zaufania” - przekonuje Paweł Kukiz.

Muzyk w swoim tekście opowiada historię z 2006 roku, kiedy miał okazję na koncercie we Wrocławiu śpiewać m.in. dla śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego:

„Ponieważ reflektory waliły mi po oczach nie bardzo mogłem Pana Prezydenta zlokalizować ale kiedy już po zakończeniu całego zdarzenia wszyscy artyści – w towarzystwie Dutkiewicza – wyszli na scenę by się ukłonić z rozczarowaniem zauważyłem, że Prezydenta Kaczyńskiego … już nie ma. Mało tego. Dowiedziałem się, że był tylko chwilkę, na rozpoczęciu koncertu” - pisze.

Dodaje, że po wystąpieniu obok niego stanął Rafał Dutkiewicz, który zaczął przemawiać, tak jakby Lech Kaczyński był jeszcze obecny na sali.

„Spoglądam na Dutkiewicza a on dalej ciągnie swoje przemówienie! Myślę sobie- „on chyba nie widzi, że Prezydenta nie ma!” - pisze Kukiz.

Artysta schodząc ze sceny zwrócił Dutkiewiczowi uwagę, że mówił do pustego krzesła, na co on mu odparł:

„Takie są wymogi telewizji bo MA PÓJŚĆ PRZEKAZ W LUD, ŻE PREZYDENT UCZESTNICZYŁ W KONCERCIE”.

Kukiz wspomina ówczesne spojrzenie prezydenta Wrocławia:

„Popatrzył na mnie tak, że odczułem jego spojrzenie jako wyraz … nie wiem jak to nazwać – wyższości? Pogardy? Takie przynajmniej wówczas odniosłem wrażenie”.

Kukiz z ironią przyznaje, że człowiek przez lata potrafi się zmienić.

„Dziś- jeśli tylko chcecie Dutkiewicza (do niedawno dla zwykłego śmiertelnika niedostępnego) spotkać osobiście- przyjedźcie do Wrocławia! Znajdziecie go na przystanku, uśmiechniętego i z wyciągniętą ręką. Ciekawe tylko, po co ją wyciąga?” - kończy swój tekst muzyk.

Facebook, lz

[fot: facebook]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook