Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Nie dajmy się kupić ochłapami!

15.08.2015

„W 1920 roku Polacy uratowali Europę przed zalewem bolszewizmu” tak rozpoczął swój wpis z okazji dzisiejszej rocznicy Paweł Kukiz, który zaapelował także o rozsądek i… myślenie: „Nie pozwólmy, by Ofiara naszych Przodków poszła na marne. Myślmy. Choćby troszeczkę.”

Na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz przypomina o nieustannej walce Polaków w obronie Ojczyzny.

- W 1920 roku Polacy uratowali Europę przed zalewem bolszewizmu. W 1939 jako pierwsi postawili się Hitlerowi. Służyli na wszystkich frontach świata w antyhitlerowskiej koalicji. Zginęło 2,7 mln Polaków i 3 mln polskich Żydów. Po 1945 Zachód „w nagrodę” przekazał nas Sowietom. Nie zostaliśmy objęci planem Marshall'a ale za to dziś otrzymaliśmy „rekompensatę” – paszporty – abyśmy mogli pracować na zachodnioeuropejskich emerytów. Wkrótce do „pakietu” zostanie dodany Dżihad – podkreślił gorzko Kukiz i nawiązał do dzisiejszej uroczystości.

- Ja wiem, ze dziś nastrój uroczysty... Bitwa Warszawska... Ale ledwie 2 tygodnie temu wspominaliśmy wybuch Powstania Warszawskiego a za dwa tygodnie - rocznica dania oporu hitlerowskim Niemcom... Potem 17 września. Non stop ponosimy ofiary – zaznaczył Paweł Kukiz i wspomniał o osobistym wątku, nawiązującym do walki o niepodległą Polskę.

- Mój Dziadek uczestniczył w kampanii antybolszewickiej. Nigdy Go nie poznałem, bo został przez Sowietów zamordowany w 1941 roku. Jestem jednak przekonany, że zrozumiałby dziś intencje, które mi przyświecają przy zamieszczeniu "Pieśni 5" Jana Kochanowskiego – napisał i opublikował tekst utworu.

Jednak najmocniejsze słowa – wezwanie Kukiz skierował na zakończenie swojego wpisu:

„Nie pozwólmy, by Ofiara naszych Przodków poszła na marne. Myślmy. Choćby troszeczkę. Nie tylko z perspektywy tego naszego, dzisiejszego bytu ale poprzez pryzmat doświadczeń Przodków i troski o przyszłość wnuków. Nie dajmy się podzielić i kupić ochłapami, bo jesteśmy warci więcej niż złoto całego świata.”

mmil/Facebook

[fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook