Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Nie dajmy się kupić ochłapami!

15.08.2015

„W 1920 roku Polacy uratowali Europę przed zalewem bolszewizmu” tak rozpoczął swój wpis z okazji dzisiejszej rocznicy Paweł Kukiz, który zaapelował także o rozsądek i… myślenie: „Nie pozwólmy, by Ofiara naszych Przodków poszła na marne. Myślmy. Choćby troszeczkę.”

Na swoim profilu na Facebooku Paweł Kukiz przypomina o nieustannej walce Polaków w obronie Ojczyzny.

- W 1920 roku Polacy uratowali Europę przed zalewem bolszewizmu. W 1939 jako pierwsi postawili się Hitlerowi. Służyli na wszystkich frontach świata w antyhitlerowskiej koalicji. Zginęło 2,7 mln Polaków i 3 mln polskich Żydów. Po 1945 Zachód „w nagrodę” przekazał nas Sowietom. Nie zostaliśmy objęci planem Marshall'a ale za to dziś otrzymaliśmy „rekompensatę” – paszporty – abyśmy mogli pracować na zachodnioeuropejskich emerytów. Wkrótce do „pakietu” zostanie dodany Dżihad – podkreślił gorzko Kukiz i nawiązał do dzisiejszej uroczystości.

- Ja wiem, ze dziś nastrój uroczysty... Bitwa Warszawska... Ale ledwie 2 tygodnie temu wspominaliśmy wybuch Powstania Warszawskiego a za dwa tygodnie - rocznica dania oporu hitlerowskim Niemcom... Potem 17 września. Non stop ponosimy ofiary – zaznaczył Paweł Kukiz i wspomniał o osobistym wątku, nawiązującym do walki o niepodległą Polskę.

- Mój Dziadek uczestniczył w kampanii antybolszewickiej. Nigdy Go nie poznałem, bo został przez Sowietów zamordowany w 1941 roku. Jestem jednak przekonany, że zrozumiałby dziś intencje, które mi przyświecają przy zamieszczeniu "Pieśni 5" Jana Kochanowskiego – napisał i opublikował tekst utworu.

Jednak najmocniejsze słowa – wezwanie Kukiz skierował na zakończenie swojego wpisu:

„Nie pozwólmy, by Ofiara naszych Przodków poszła na marne. Myślmy. Choćby troszeczkę. Nie tylko z perspektywy tego naszego, dzisiejszego bytu ale poprzez pryzmat doświadczeń Przodków i troski o przyszłość wnuków. Nie dajmy się podzielić i kupić ochłapami, bo jesteśmy warci więcej niż złoto całego świata.”

mmil/Facebook

[fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook