Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Nie chcę władzy dla władzy. Chcę zmian

03.06.2015

„Ludziom wbija się do głów, że tylko partie mogą mieć reprezentację w parlamencie. Bzdura”.

Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku zapewnia, że nie zamierza budować partii politycznej, ale chce wprowadzić swoich ludzi do Sejmu. „To, że nie chcę tworzyć partii nie oznacza, że nie chcę wprowadzić na jesień do Sejmu zwolenników zmiany ustroju (Konstytucji) Polski” - tłumaczy.

Zaznacza, że „ludziom wbija się do głów przez lata, że tylko partie polityczne mogą mieć swoją reprezentację w parlamencie”. „Bzdura. Chciałbym przypomnieć wszystkim, że np. Akcja Wyborcza Solidarność (tzw. AWS), która powstała w 1996 roku i rok później objęła władzę NIE BYŁA PARTIĄ, ale ZWIĄZKIEM wielu różnych podmiotów politycznych, ugrupowań o różnym charakterze i poglądach” - wskazuje Kukiz.

Dodaje, że „chce i wprowadzi na jesień do Sejmu POROZUMIENIE WIELU ugrupowań i stowarzyszeń o charakterze antysystemowym”. „To jest właśnie ta moja "struktura bez struktur". Nie chcę "partii Kukiza" . Chcę INTEGRACJI wszystkich tych opcji politycznych i społecznych, które mówią "NIE!" obecnej partiokracji. I nad tym cały czas pracuję. Od świtu do ... świtu” - tłumaczy były kandydat na Prezydenta RP.

„Ja nie chcę "władzy dla władzy". Ja chcę zmian USTROJOWYCH m.in. po to, by móc w przyszłości, po ich wprowadzeniu, robić to co kocham - muzykę. W wolnej, NASZEJ WSPÓLNEJ, Polsce” - zaznacza.

Tłumaczy, że w informacjach o zainteresowaniach na FB napisał: „Muzyka i ....polityka. Po co polityka? Żeby wyrwać naszą Ojczyznę z łap partyjnych klanów aby potem móc śpiewać o kwiatkach i motylkach”

Swój tekst kończy wskazaniem: „Bo o to mi tylko chodzi. O Wolność”.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook