Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: "Nie będę uciekał przed Szczerbą do innej sali"

08.01.2017

Opozycja historyczna robi wszystko, by sprowokować partię władzy do zachowania, które mogłoby być pretekstem do eskalacji zachowań - powiedział Paweł Kukiz.

Opozycja historyczna robi wszystko, by sprowokować partię władzy do zachowania, które mogłoby być pretekstem do eskalacji zachowań. Partię władzy obwiniam o to, że daje się w to wkręcić - powiedział Paweł Kukiz w programie „Gość Wiadomości” (TVP 1).

Lider ruchu Kukiz‘15 przekonywał, że obrady Sejmu 11 stycznia powinien poprowadzić Stanisław Tyszka.

Zgodnie z regulaminem, w przypadku dalszego blokowania mównicy, z imienia i nazwiska powinien wzywać posłów do opuszczenia mównicy, a w przeciwnym razie nakładać kary finansowe. (…) To jest rzecz skandaliczna, by 2/3 posłów uciekały do innej sali przed 1/3 - ocenił. Nie będę uciekał przed Szczerbą do innej sali - dodawał.

W ocenie lidera K‘15, jeśli marszałek Kuchciński wybrał „wariant na ostro”, to powinien iść dalej. Wyjście jest takie: oddanie obrad marszałkowi Tyszce i kary finansowe dla tych, którzy będą okupować. (…) Straż Marszałkowska to jest wyjście lajtowe w porównaniu z tym, co czytałem w analizach prawniczych wysłanych przez marszałka Kuchcińskiego, gdzie czytamy o możliwym użyciu BOR - stwierdził.

W programie Kukiz odniósł się też do plotek o jego rzekomym spotkaniu z Tuskiem. Podkreślił, że do byłego premiera czuje „antypatię”. Nie spotykałem się, a kolporterów plotek chcę ustalić. Musimy zobaczyć, kto to jest - wtedy łatwiej będzie określić cel, a wówczas będzie można określić cel tej plotki - stwierdził.

W ocenie Kukiza „szykuje się powrót Tuskowi, gdyż Petru i Kijowski nie spełnili nadziei”. Robi się wszystko, by wzmocnić Platformę. Jestem gotów się założyć, że w sondażach wyjdzie niebawem, że PO jest siłą i czeka tylko na kierownika - przekonywał.

[fot. youtube.com]

svl, TVP/wPolityce.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook