Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz: Nawet Armenia cieszy się większą demokracją niż Polska

06.12.2015

"Wkrótce Ormianie idą do urn wyborczych i jeśli frekwencja wyniesie powyżej 33 proc. to wynik referendum będzie wiążący dla władz. Czyli władza będzie musiała podporządkować się woli ludu i zmienić ustrój na taki, jakiego chcą obywatele" – pisze lider Kukiz15 Paweł Kukiz na swoim profilu na Facebooku

Według niego aby w Polsce referendum zostało uznane za ważne do urn wyborczych musi pójść ponad połowa obywateli. A wynik referendum ma dla władz charakter... opiniotwórczy. Czyli władza nie musi go realizować.

„Jeśli jednak władza łaskawie zechce się nad wolą ludu pochylić, to aby ta wola została zrealizowana (np.w kwestii zmiany ordynacji wyborczej) musi ją przegłosować Sejm większością 2/3 głosów. Tak się ta bandycka partiokracja w konstytucji Kwaśniewskiego zabezpieczyła” – twierdzi lider klubu  parlamentarnego Kukiz15.

„Śmiem więc twierdzić, że ten który uważa obecną konstytucję za demokratyczną to albo postbolszewik albo kiep” – dodaje. Jak twierdzi nie obwinia ludzi za brak wiedzy na ten temat.

"Bo niby skąd mają wiedzieć, skoro od szkoły podstawowej wbija się Polakom do głowy, że w 1989 roku były wolne wybory, że żyjemy w demokracji, że jest dobrze i będzie jeszcze lepiej. Kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą, niestety...” – wyjaśnia muzyk.

Fot. [YouTube/screenshot]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook