Jedynie prawda jest ciekawa

Kukiz ma pretensje do mediów

26.07.2015

Zdaniem Pawła Kukiza, media manipulują przekazem dotyczącym jego działalności politycznej.

Paweł Kukiz ma pretensje do mediów, o to w jaki sposób komentują jego kolejne działania polityczne. Przed kilkoma dniami Polskę obiegła informacja, że nowopowstający ruch Kukiza nie skorzysta z prawa do darmowego czasu antenowego. Wynika to z faktu, że organizacja Kukiza nie posiada osobowości prawnej. Jej lider nie godzi się na to, w jaki sposób przedstawiono ten fakt w mediach.

"Jest rzeczą oczywistą, że ze względu na to, iż nasz byt polityczny nie posiada osobowości prawnej nie możemy BEZPOŚREDNIO (jako Ruch) ubiegać się o bezpłatny czas antenowy na kampanię referendalną. Mamy jednak wiele organizacji w swoim gronie, które mogą z tej okazji skorzystać i już od dawna są one na taką okoliczność przygotowane. Również ja osobiście mogę występować w ich imieniu w mediach." - pisze Kukiz na swoim profilu na Facebooku i dodaje:

"Ale po co dawać tytuł 'Ruch Kukiza będzie promował referendum w niecodziennej formie' skoro można napisać 'Ruch Kukiza nie będzie ubiegał się o bezpłatny czas antenowy.'"

Muzyk przypomina też w jaki sposób został potraktowany przez media przy okazji swojej deklaracji na temat programu. Kukiz powiedział, że programu nie ma, ale ma strategię wyborczą. Jego zdaniem drugiej części wypowiedzi  nie cytowano.

"Tak to się robi. Ja jednak wciąż wierzę, że godłem Polski pozostanie Orzeł. Że Obywatele mają swój rozum i że po wyborach parlamentarnych nie trzeba będzie zmieniać godła na Pelikana" - podsumowuje Kukiz.

mly/profil Pawła Kukiza na Facebook'u

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook