Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Kukiz ma pretensje do mediów

26.07.2015

Zdaniem Pawła Kukiza, media manipulują przekazem dotyczącym jego działalności politycznej.

Paweł Kukiz ma pretensje do mediów, o to w jaki sposób komentują jego kolejne działania polityczne. Przed kilkoma dniami Polskę obiegła informacja, że nowopowstający ruch Kukiza nie skorzysta z prawa do darmowego czasu antenowego. Wynika to z faktu, że organizacja Kukiza nie posiada osobowości prawnej. Jej lider nie godzi się na to, w jaki sposób przedstawiono ten fakt w mediach.

"Jest rzeczą oczywistą, że ze względu na to, iż nasz byt polityczny nie posiada osobowości prawnej nie możemy BEZPOŚREDNIO (jako Ruch) ubiegać się o bezpłatny czas antenowy na kampanię referendalną. Mamy jednak wiele organizacji w swoim gronie, które mogą z tej okazji skorzystać i już od dawna są one na taką okoliczność przygotowane. Również ja osobiście mogę występować w ich imieniu w mediach." - pisze Kukiz na swoim profilu na Facebooku i dodaje:

"Ale po co dawać tytuł 'Ruch Kukiza będzie promował referendum w niecodziennej formie' skoro można napisać 'Ruch Kukiza nie będzie ubiegał się o bezpłatny czas antenowy.'"

Muzyk przypomina też w jaki sposób został potraktowany przez media przy okazji swojej deklaracji na temat programu. Kukiz powiedział, że programu nie ma, ale ma strategię wyborczą. Jego zdaniem drugiej części wypowiedzi  nie cytowano.

"Tak to się robi. Ja jednak wciąż wierzę, że godłem Polski pozostanie Orzeł. Że Obywatele mają swój rozum i że po wyborach parlamentarnych nie trzeba będzie zmieniać godła na Pelikana" - podsumowuje Kukiz.

mly/profil Pawła Kukiza na Facebook'u

[fot. YouTube]

Słowa kluczowe:

Kukiz

,

media

,

wybory parlamentarne

Warto poczytać

 1. rozenek 26.03.2017

  Zawisza: Rozenek jest znanym manipulatorem

  Zawisza był gościem programu "Skandaliści" prowadzonego przez Agnieszkę Gozdyrę, w którym dyskutują ze sobą osoby o przeciwnych poglądach.

 2. tyggg 26.03.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  W najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci” publicyści demaskują, jak daleko posunęła się ingerencja przedstawicieli zagranicznych podmiotów w serwowany Polakom przekaz medialny.

 3. wawrzyk-stefek 25.03.2017

  Prof. Wawrzyk: Deklaracja Rzymska sukcesem Polski

  Deklaracja Rzymska jest sukcesem Polski - uważa politolog z Uniwersytetu Warszawskiego prof. Piotr Wawrzyk. Ale - jak podkreśla - jest to dokument bardzo ogólny, otwierający dopiero pole do rozmów.

 4. semkasalondzienn2503 25.03.2017

  Semka: "PO jak wampir wysysa ciało Nowoczesnej"

  "Opozycja zakłada, że  ugra coś na tym paliwie europejskim".

 5. piecha-stefff 25.03.2017

  Piecha o sieci szpitali: Nie możemy spodziewać się rewolucji

  Nie możemy spodziewać tego, że nagle służba zdrowia zacznie działać, jak w Holandii.

 6. kosinknknm 24.03.2017

  Kosiniak: PSL zapłacił ogromną cenę za koalicję z PO

  - Kiedy byliśmy w koalicji z Platformą udało nam się zablokować przynajmniej część liberalnych zapędów PO - przekonywał w rozmowie z portalem wPolityce.pl prezes PSL.

 7. shaded 24.03.2017

  Miriam Shaded: Korwin mnie zawiódł

  "Janusz Korwin Mikke mając za sobą wspaniałe idee, przetrwonił wielkie poparcie".

 8. cejro-stefff 24.03.2017

  Cejrowski o Merkel: Wielka baba nie upilnowała Holandii

  Wojciech Cejrowski o konflikcie na linii Ankara-Haga.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook