Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz ma pretensje do mediów

26.07.2015

Zdaniem Pawła Kukiza, media manipulują przekazem dotyczącym jego działalności politycznej.

Paweł Kukiz ma pretensje do mediów, o to w jaki sposób komentują jego kolejne działania polityczne. Przed kilkoma dniami Polskę obiegła informacja, że nowopowstający ruch Kukiza nie skorzysta z prawa do darmowego czasu antenowego. Wynika to z faktu, że organizacja Kukiza nie posiada osobowości prawnej. Jej lider nie godzi się na to, w jaki sposób przedstawiono ten fakt w mediach.

"Jest rzeczą oczywistą, że ze względu na to, iż nasz byt polityczny nie posiada osobowości prawnej nie możemy BEZPOŚREDNIO (jako Ruch) ubiegać się o bezpłatny czas antenowy na kampanię referendalną. Mamy jednak wiele organizacji w swoim gronie, które mogą z tej okazji skorzystać i już od dawna są one na taką okoliczność przygotowane. Również ja osobiście mogę występować w ich imieniu w mediach." - pisze Kukiz na swoim profilu na Facebooku i dodaje:

"Ale po co dawać tytuł 'Ruch Kukiza będzie promował referendum w niecodziennej formie' skoro można napisać 'Ruch Kukiza nie będzie ubiegał się o bezpłatny czas antenowy.'"

Muzyk przypomina też w jaki sposób został potraktowany przez media przy okazji swojej deklaracji na temat programu. Kukiz powiedział, że programu nie ma, ale ma strategię wyborczą. Jego zdaniem drugiej części wypowiedzi  nie cytowano.

"Tak to się robi. Ja jednak wciąż wierzę, że godłem Polski pozostanie Orzeł. Że Obywatele mają swój rozum i że po wyborach parlamentarnych nie trzeba będzie zmieniać godła na Pelikana" - podsumowuje Kukiz.

mly/profil Pawła Kukiza na Facebook'u

[fot. YouTube]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook