Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Jesteśmy jednym z najwspanialszych Narodów

02.02.2015

„Przez media System z Polaków robi małych polaczków. Jesteśmy podzieleni sztucznie”.

Paweł Kukiz, znany muzyk i samorządowiec, cytuje na swoim profilu na Facebooku, uwagę, jaką pod jednym z jego wpisów umieścił „Arturo de Ciećmen”. Kukiz wskazuje, że „napisał on rzecz kapitalną”.

„Nie miejcie pretensji do Żydów, muzułmanów, Rosjan czy kogokolwiek innego. Pretensje powinniśmy mieć do samych siebie, bo pozwalamy wszystkim innym dyktować nam jak mamy żyć. Czy wiecie dlaczego np. Żydzi mają taką moc? Bo są zjednoczeni i stoją za sobą murem" – cytuje wpis Kukiz.

I komentuje, wskazując, że to „święte słowa”. „Wiecie, kiedy wygramy? Kiedy Polacy w końcu ZROZUMIEJĄ to, co Arturo napisał... Kiedy UWIERZĄ w SIEBIE. Zrozumieją, że System wpuścił nas w maliny komunikując i indoktrynując za pomocą żyjących z nim w symbiozie mediów, że jesteśmy nieudacznikami, że nasze wąsy nas dyskredytują, ze jesteśmy leniami, a nasza miłość do Ojczyzny to oszołomstwo i prowincjonalizm w "nowoczesnej Europie" ....” - zauważa Kukiz.

Dodaje, że ten zły obraz Polaków to nieprawda. „Jesteśmy jednym z najwspanialszych Narodów świata. Jesteśmy kreatywni, sprytni, pracowici, wydajni. Waleczni, kochający, odważni... Jesteśmy romantyczni i pragmatyczni jednocześnie” - zauważa.

Podkreśla, że „jedyny, dyskwalifikujący nas mankament to właśnie to, że jesteśmy podzieleni”. „Sztucznie. Przez System, który nas różni w myśl zasady -"dziel i rządź" i czesze bez litości, do kości białych.... Przez swoje media (80 % nie w polskich rękach) z Polaków robi małych polaczków i za punkt honoru stawia nam dążenie do tego, by "lubiano nas" w świecie.... "Lubiano" w ich (systemowych mediów) rozumieniu to synonim "uległości"....” - tłumaczy Kukiz.

„Mam gdzieś, czy kogoś w Belgii śmieszą moje wąsy. Jeśli zmienimy System, ustrój Państwa, ordynację wyborczą dzięki której to my, Obywatele, ludzie przyzwoici o różnych światopoglądach będziemy mieć władzę to za kilka-kilkanaście lat Belgowie przyjeżdżać będą do nas do roboty” - uważa samorządowiec.

I przekonuje, że „wystarczy odebrać Państwo nieudacznikom i złodziejom, którzy sprzedadzą bez mrugnięcia okiem całą Polskę wraz z inwentarzem...” Zaznacza, że „wystarczy rozwalić ten archaiczny, partiokratyczny System...”

Swój komentarz kończy uwagą, że „bez naszego zjednoczenia nie ma na to szans”. „I System zrobi wszystko aby do niego nie doszło. Ja jednak wierzę” - kwituje Paweł Kukiz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. ludzie23032018 24.03.2018

  Dlaczego młodzi ludzie przyszli na "Czarny marsz" z małymi dziećmi?

  Byłem na „Czarnym marszu”. Wszedłem w ten tłum, choć z oczywistych powodów nie byłem jego częścią

 2. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 3. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 4. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 5. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 6. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 7. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 8. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook