Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: „Granica powinna być w sumieniu twórcy”

23.02.2017

"Jeżeli artysta jest aż tak kontrowersyjny, aż tak mocno chce wejść w widza, to powinien to finansować ze swojej własnej kieszeni. jeżeli już" – ocenił na antenie Radia Plus lider Kukiz'15 Paweł Kukiz, komentując skandaliczny spektakl „Klątwa”.

Szef klubu Kukiz'15 odniósł się do wymiany kadr w polskiej armii przeprowadzanej przez MON. 

„Z całą pewnością władza powinna ingerować w te stanowiska dowódcze ale nie w takim tempie, nie w takiej ilości i nie w takiej formie - mówię panu Misiewiczu i tej całej otoczce, która ma miejsce” - przekonywał polityk. 

„To nie dotyczy tylko MON-u ale też policji, BOR, służb specjalnych. Czy to ma wpływ na bezpieczeństwo państwa? W ciągu jednego roku miały miejsce trzy zdarzenia z udziałem najwyższych urzędników państwowych, które się mogły skończyć tragicznie. Właśnie z tego pośpiechu. Z tej pospiesznej wymiany, której dokonuje się kluczem partyjnym, kluczem BMW… [bierny, mierny ale wierny - przyp. red.]” - stwierdził Kukiz. 

„Objęcie władzy przez PO czy inną partię wiąże się zawsze z masową wymianą stanowisk. Czy to w bezpieczeństwie czy w spółkach skarbu państwa. TKM. [Teraz, k…, my – przyp. red.]” - dodał. 

Jego zdaniem taka sytuacja osłabia państwo. „Można tę sprawę załatwić choćby kadencyjnością najwyższych stanowisk w służbach. Tak by zazębiała się ich kadencja z kadencją sejmu” -  dowodził. 

„Oczywiście jeśli istnieją jakieś mocne przesłanki, że jakaś osoba źle sprawuje swoją funkcję – powinna być odwołana. Ale nie może to przybierać skali masowej” - stwierdził. 

Według Kukiza dziś 8 na 10 funkcjonariuszy BOR jest zatrudnianych „kluczem partyjnym, rodzinnym, kumoterskim, nepotycznym". 

„Gdybyśmy stworzyli zespół z byłych dowódców BOR – który przejrzałby procedury i napisał wnioski w kierunku nowych procedur, to byłby już krok w dobrym kierunku” - uważa Paweł Kukiz. 

„W służbach konieczna jest konieczność koordynacji. ABW jest od śledzenia. BOR od ochrony, Agencja Wywiadu od wywiadu. A tymczasem minister Błaszczak mówi, że BOR uzyska nowe możliwości operacyjne. Czyli BOR wejdzie w kompetencje ABW. Każda z tych służb chce mieć swój wywiad, swoje bojówki, instrumenty operacyjne, instrumenty śledzenia. Za chwilę zaczną się nawzajem śledzić. To jest sytuacja niebezpieczna” - stwierdził. 

Paweł Kukiz odniósł się też do skandalu wokół spektaklu „Klątwa” w Teatrze Powszechnym w Warszawie. 

„Nie widziałem tego spektaklu, fragmenty widziałem, rzeczywiście są obrzydliwe, granica z całą pewnością powinna być w sumieniu twórcy". 

Według niego współfinansowanie spektaklu przez Ratusz jest "niedopuszczalne". 

"Jeżeli artysta jest aż tak kontrowersyjny, aż tak mocno chce wejść w widza, to powinien to finansować ze swojej własnej kieszeni. jeżeli już" - ocenił Kukiz. 

Jak podała "Gazeta Wyborcza", wyreżyserowany przez Chorwata Olivera Frljicia na motywach dramatu Stanisława Wyspiańskiego spektakl "Klątwa" prezentowany w stołecznym Teatrze Powszechnym od soboty 18 lutego, "to bezkompromisowy i bezczelny spektakl o dominacji agresywnego katolicyzmu i nacjonalizmu". 

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga w Warszawie 22 lutego 2017 r. wszczęła dochodzenie w sprawie obrazy uczuć religijnych przez twórców przedstawienia. Zawiadomienia złożyli m.in. posłowie PiS Anna Sobecka i Dominik Tarczyński. 


ak/Radio Plus/wPolityce.pl/PAP 

[fot. YouTube/wSensie.tv]

Warto poczytać

 1. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 2. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 3. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 4. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 5. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 6. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook