Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Grabarczyk wymaga lekarza specjalisty

26.03.2016

Sejmowa komisja etyki poselskiej ukarała Pawła Kukiza lidera Kukiz’15 za wpisy na jednym z portali społecznościowych na temat Ryszarda Petru, a także Joanny Grabarczyk – szefowej organizacji HejtStop.

Paweł Kukiz odpowiedział komisji  zamieszczając wpis na jednym z portali społecznościowych:
„Kajam się, Szanowna Komisjo. Ale wnioski, Poslanki Scheuring-Wielgus, że mój wpis spowodował, iż Pani Grabarczyk obawia się o swoje życie to - przepraszam - ale chyba sprawa lekarza specjalisty.”

Zdaniem posłanki .Nowoczesnej wpis Kukiza „miał określone konsekwencje. Pani Joanna Grabarczyk musi korzystać z ochrony. Została zhejtowana w sposób skandaliczny i tak naprawdę w tej chwili boi się o swoje życie. Jeżeli poseł na Sejm zachowuje się w taki sposób, jak zachował się poseł Kukiz, to jego zachowanie jest całkowicie naganne i karygodne” – mówiła Scheuring Wielgus.

Wniosek o ukaranie lidera Kukiz'15 za wpis o Ryszardzie Petru wniosła posłanka .Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Wpis dotyczył przeszłości lidera .Nowoczesnej i jego pobycie w ZSRR, o którym pisała „Gazeta Polska”. Paweł Kukiz napisał: „Niezła rodzinka. I jaka nowoczesna! Nawet za czasów głębokiej komuny. W imię interesu światowej nauki rodzina Rysia współtworzy bombę - gwarant globalnego pokoju pod patronatem Związku Sowieckiego. Ciekawe, czy z pobudek komsomolsko-patriotycznych czy za rubla transferowanego frankiem".

Drugi wpis dotyczył Joanny Grabarczyk, a wniosek o ukaranie Kukiza złożyła ponownie posłanka Joanna Scheuring Wielgus. Zaczęło się od wpisu Mariusza Pudzianowskiego, który w agresywny sposób wypowiedział się na temat uchodźców. Na słowa Pudzianowskiego zareagowała Grabarczyk, która złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. Jego słów. Do tego wydarzenia odniósł się lider Kukiz’15, który donos Grabarczyk skomentował w następujący sposób: "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy". 

Paweł Kukiz po kilku godzinach usunął wpis, zamieszczając wyjaśnienie: „Usunąłem wczorajszy wpis, który ku mojemu zaskoczeniu oburzył niektóre nowoczesne środowiska. Nie było moją intencją urażenie uczuć pani Joanny Grabarczyk. Zakładałem, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. Jesli sie pomyliłem, przepraszam.”

kk/Facebook/Telewizja Republika

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook