Jedynie prawda jest ciekawa


Kukiz: Grabarczyk wymaga lekarza specjalisty

26.03.2016

Sejmowa komisja etyki poselskiej ukarała Pawła Kukiza lidera Kukiz’15 za wpisy na jednym z portali społecznościowych na temat Ryszarda Petru, a także Joanny Grabarczyk – szefowej organizacji HejtStop.

Paweł Kukiz odpowiedział komisji  zamieszczając wpis na jednym z portali społecznościowych:
„Kajam się, Szanowna Komisjo. Ale wnioski, Poslanki Scheuring-Wielgus, że mój wpis spowodował, iż Pani Grabarczyk obawia się o swoje życie to - przepraszam - ale chyba sprawa lekarza specjalisty.”

Zdaniem posłanki .Nowoczesnej wpis Kukiza „miał określone konsekwencje. Pani Joanna Grabarczyk musi korzystać z ochrony. Została zhejtowana w sposób skandaliczny i tak naprawdę w tej chwili boi się o swoje życie. Jeżeli poseł na Sejm zachowuje się w taki sposób, jak zachował się poseł Kukiz, to jego zachowanie jest całkowicie naganne i karygodne” – mówiła Scheuring Wielgus.

Wniosek o ukaranie lidera Kukiz'15 za wpis o Ryszardzie Petru wniosła posłanka .Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus. Wpis dotyczył przeszłości lidera .Nowoczesnej i jego pobycie w ZSRR, o którym pisała „Gazeta Polska”. Paweł Kukiz napisał: „Niezła rodzinka. I jaka nowoczesna! Nawet za czasów głębokiej komuny. W imię interesu światowej nauki rodzina Rysia współtworzy bombę - gwarant globalnego pokoju pod patronatem Związku Sowieckiego. Ciekawe, czy z pobudek komsomolsko-patriotycznych czy za rubla transferowanego frankiem".

Drugi wpis dotyczył Joanny Grabarczyk, a wniosek o ukaranie Kukiza złożyła ponownie posłanka Joanna Scheuring Wielgus. Zaczęło się od wpisu Mariusza Pudzianowskiego, który w agresywny sposób wypowiedział się na temat uchodźców. Na słowa Pudzianowskiego zareagowała Grabarczyk, która złożyła zawiadomienie do prokuratury ws. Jego słów. Do tego wydarzenia odniósł się lider Kukiz’15, który donos Grabarczyk skomentował w następujący sposób: "Nie dziwię się pani Joannie... Gdybym był na jej miejscu to też marzyłbym (marzyłabym) o imigrantach w kontekście sylwestrowej nocy". 

Paweł Kukiz po kilku godzinach usunął wpis, zamieszczając wyjaśnienie: „Usunąłem wczorajszy wpis, który ku mojemu zaskoczeniu oburzył niektóre nowoczesne środowiska. Nie było moją intencją urażenie uczuć pani Joanny Grabarczyk. Zakładałem, że jej otwartość i tolerancja nie znają granic rasowych. Jesli sie pomyliłem, przepraszam.”

kk/Facebook/Telewizja Republika

[fot. Fratria]


Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook